علم و دانش

جریمه شدن کاربران توسط متا در صورت استفاده از محتوای تولید شده با هوش مصنوعی

مدیر ارشد سیاستگذاری متا روز سه شنبه گفت که این پلتفرم می تواند کاربرانی را که محتوای صوتی و تصویری تولید شده توسط هوش مصنوعی را برچسب گذاری نمی کنند، جریمه کند.

این اظهارات را نیک کلگ رئیس امور جهانی این شرکت طی مصاحبه ای با رویترز بیان کرد.

کلگ گفت او مطمئن است که شرکت های فناوری می توانند تصاویر تولید شده با هوش مصنوعی را به طور قابل اعتمادی برچسب گذاری کنند، اما در عین حال به این اشاره کرد که هنوز این شرکت به ابزارهای لازم برای برچسب گذاری این محتواها دسترسی ندارد و هنوز در حال توسعه آنهاست.

کلگ گفت: «اگر چه این فناوری هنوز به بلوغ کامل نرسیده است، مخصوصا وقتی صحبت از صدا و تصویر می شود، اما امید این است که بتوانیم گام های مناسبی در این زمینه برداریم و الهام بخش سایر فعالان این صنعت باشیم».

او در ادامه توضیح داد که متا از این به بعد افراد را ملزم به برچسب گذاری محتوای صوتی و تصویری تغییر یافته توسط هوش مصنوعی می کند و در صورت عدم انجام این کار، مجازات هایی را برای آنها در نظر گرفته است؛ هر چند درباره این مجازات ها توضیح چندانی ندارد. 

این اعلامیه نشان دهنده تلاش شرکت های فناوری برای ابداع سیستم نوظهوری از استانداردهایی است که هدف از آنها کاهش آسیب ‌های احتمالی مرتبط با فناوری های مولد هوش مصنوعی است؛ فناوری هایی که با خلق محتوای جعلی که بسیار واقعی به نظر می رسد، در برخی موارد کاربران را به اشتباه می اندازند. 

این رویکرد از الگویی الهام گرفته است که در دهه گذشته توسط برخی از این شرکت ها برای هماهنگ کردن حذف محتوای ممنوعه در پلتفرم‌ های متبوعه آنها (از جمله تصاویر خشونت جمعی و بهره‌ کشی از کودکان) شکل گرفت.

هیئت نظارت مستقل متا روز دوشنبه سیاست این شرکت در مورد ویدیوهای اصلاح شده گمراه کننده را مورد سرزنش قرار داد. کلگ نیز گفت که به طور کلی با این انتقادات موافق است.

او گفت که حق را به این هیئت می دهد و به نظر او نیز خط مشی موجود متا در شرایطی که این محتواها به سرعت در حال رشد هستند، چندان مناسب نیست.

با این وجود او ادعا کرد که رویکرد جدید متا در زمینه برچسب گذاری این محتواها نشان می دهد که متا در حال حرکت در مسیری است که این هیئت پیشنهاد کرده بود.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید