اخباراخبار کانادا

جریمه خطوط هوایی بزرگ کانادا به دلیل صدها تخلف! 

اتاوا- آژانس حمل و نقل کانادا (CTA) جریمه هایی را برای شرکت های هواپیمایی بزرگ کانادا به دلیل صدها تخلف مربوط به تاخیر و لغو پروازها در تابستان گذشته و ماه  دسامبر صادر کرده است. این تخلفات عمدتا مربوط به عدم به ‌روزرسانی مسافران در هنگام اختلالات پرواز یا عدم رسیدگی فوری به درخواست های غرامت مسافران است. اما برخی از مسافران و کارشناسان صنعت استدلال می ‌کنند جریمه ‌های معمول- بین 2500 تا 39000 دلاری – بازدارنده موثری برای خطوط هواپیمایی نیست! 

CTA، تنظیم کننده حمل و نقل کانادا، وظیفه اجرای مقررات فدرال حفاظت از مسافران هوایی (APPR) را بر عهده دارد. از زمان اجرایی شدن این مقررات در سال 2019، آژانس با ده ها هزار شکایت از شرکت های هواپیمایی روبرو شده است. این آژانس بزرگترین جریمه – به مبلغ 126 هزار دلار – را برای Sunwing به دلیل 36 تخلف عدم به روز رسانی مسافران در طول تاخیرات پروازهای ماه دسامبر، صادر کرد.

اگر به یاد داشته باشید، سان وینگ در ماه دسامبر به دلیل طوفان زمستانی مجبور به لغو 67 پرواز شد و برنامه تعطیلات هزاران مسافر را مختل کرد. برای مثال، پس از لغو پرواز 11 دسامبر Sunwing، محمد جزایری و همسرش ستاره سجادی مجبور شدند شش روز دیگر در ریزورت خود در پورتو وایارتای مکزیک گرفتار شوند. جزایری گفت آنها ساعت ها در لابی هتل منتظر بودند تا با نماینده سان وینگ درباره رزرو پرواز دیگر صحبت کنند. 

جزایری که در نورت ونکوور زندگی می کند گفت: این یک کابوس بود… نمی دانستیم قرار است چه اتفاقی برایمان بیفتد. زوج مورد اشاره در نهایت با پرداخت 1544 دلار اضافی با یک خط هواپیمایی دیگر به کانادا بازگشتند. جزائری معتقد است مبلغ جریمه آنقدر بالا نیست که باعث اصلاح رفتار شرکت هواپیمایی شود. او گفت: این یک جوک است. 126 هزار دلار معنا ندارد! 

او 500 دلار غرامت از Sunwing به دلیل اختلال در پرواز خود دریافت کرد، اما می ‌گوید این شرکت هواپیمایی هرگز به درخواست ‌های بازپرداخت پاسخ نداده است. بنابراین ماه گذشته شکایتی را به CTA  ارائه کرد. آژانس در پاسخ اعلام کرد زمان انتظار ممکن است بیش از 18 ماه باشد.  

طبق گزارش  CTA، خطوط هوایی Flair و WestJet  بیشترین تخلفات مربوط به اختلالات پرواز را مرتکب شدند. شرکت Flair  تابستان گذشته به دلیل 40 تخلف عدم پرداخت غرامت بابت اختلال پرواز مبلغ 39 هزار دلار و سپس به دلیل 144 تخلف مشابه، 28 هزار دلار جریمه شده است. این تخلفات بین دسامبر 21 و جون 2022 رخ داد.

WestJet  در ژانویه 2022 به دلیل 55 مورد به دلیل تخلف مشابه 11000 دلار جریمه شد – یعنی 200 دلار در ازای هر تخلف. این شرکت هواپیمایی به دلیل 122 مورد از تخلفات مشابه بین جولای 2022 و اوایل ژانویه 112800 دلار جریمه شد.

دولت فدرال بودجه 75.9 میلیون دلاری جدیدی را با هدف مقابله با حجم فزاینده شکایات علیه خطوط هوایی از سوی مسافرانی که در آخرین لحظه لغو پرواز و چمدان خود را گم کرده اند، اعلام کرد.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید