اخباراخبار جهان

جریمه احتمالی 500 هزار دلاری شرکت ابوت، تولیدکننده شیر خشک سیمیلاک

به نقل از Businessinsider : شرکت ابوت تولیدکننده شیر خشک سیمیلاک به دلیل نقش احتمالی اش در بحران کمبود شیرخشک، تحت تحقیقات جنایی فدرال قرار گرفته است.

در صورت تائید شدن نقش این شرکت در این بحران، 500 دلار هزار جریمه در انتظار آن و یک سال حبس در انتظار افراد دخیل در این ماجرا است.

وزارت دادگستری ایالات متحده در حال تحقیق در مورد شرکت ابوت است، زیرا رفتار این شرکت باعث تعطیلی یک کارخانه تولید شیرخشک این شرکت و کمبود گسترده آن در سراسر کشور، شده است.

اگر واحد حمایت از مصرف کننده وزارت دادگستری، شواهدی مبنی بر بروز تخلفات جنایی در کارخانه این شرکت در استورگیس میشیگان پیدا کند، تا 500 هزار دلار جریمه در انتظار آن خواهد بود.

براساس گزارش ها این غول بزرگ آمریکایی در سال 2022، 43.7 میلیارد دلار درآمد داشته است که حدود 1.5 میلیارد دلار آن از بخش تغذیه کودکان در ایالات متحده بوده است.

بر اساس قانون غذا، دارو و آرایشی بهداشتی 1938، چنانچه تخلفات شرکت های فعال در این حوزه منجر به مرگ یا جنایت شود، سازمان غذا و دارو می تواند تا 500 هزار دلار شرکت مورد نظر را جریمه کند. بر این اساس افراد دخیل در این اقدامات به ازای هر تخلف به یک سال زندان محکوم می شوند.

هنوز مشخص نیست که چه رای در انتظار این پرونده است، زیرا معمولا این گونه پرونده ها باید مسیر قضایی پر فراز و نشیبی را طی کنند.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید