اخباراخبار کانادا

جریمه، تعلیق یا توبیخ! چه چیزی در انتظار جرمی دایموند وکیل مشهور تورنتویی قرار دارد؟

به نقل از thestar : جرمی دایموند وکیل تورنتویی که به دلیل تبلیغات گمراه ‌کننده در معرض اقدامات توبیخی و انضباطی انجمن حقوقی قرار دارد، اعلام کرده است که حتی یک تعلیق کوتاه مدت نیز تاثیرات منفی زیادی بر او و سایر وکلای شرکتش می گذارد.

جرمی دایموند وکیل تورنتویی صدمات و خسارات بدنی، از هیئت انضباطی می‌ خواهد که برای جریمه او به دلیل انجام تبلیغات گمراه کننده، به تعلیق کوتاه مدت متوسل نشود. زیرا به گفته او، این تعلیق مجازات بزرگی برای جرم او محسوب می شود و بر سابقه و وضعیت شغلی 50 وکیل فعال در شرکت او تاثیر منفی می گذارد.

وکیل او برایان گرینسپن، روز سه شنبه پس از تکرار مواضع موکل خود گفت: «همان طور که قبلا با وکلای انجمن حقوقی توافق شده بود، توبیخ عادلانه ترین مجازات برای موکل من است. جریمه نقدی یک مجازات مناسب است و متناسب با رفتار نادرست موکل من می باشد».

دایموند در سال 2021 در مقابل هیئت انضباطی اعتراف کرد که بین سال‌ های 2013 تا 2017 خدمات حقوقی در زمینه صدمات و خسارات بدنی را به‌طور نامناسبی به بازار عرضه کرده است اما به وضوح و آشکارا فاش نکرد که شرکت متبوع او با نام Diamond & Diamond هزاران مشتری بالقوه را در ازای دریافت کارمزد به وکلای دیگر ارجاع داده است.

گرینسپن و وکلای مدافع قانونی انجمن حقوقی بر سر توبیخ او با یکدیگر توافق کرد. اما مالکوم مرسر رئیس هیئت داوری اعلام کرد که مجازات شدیدتری برای دیاموند در نظر گرفته شده است. به همین دلیل دیاموند در تلاش است تا هر طور که شده جلوی تشدید این روند قانونی را بگیرد.

وکیل توشار پین به این هیئت سه نفره پیشنهاد داد که دایموند با توجه به رد مجازات توبیخ از سوی این هیئت، به صورت کوتاه مدت از فعالیت حقوقی تعلیق شود، پین گفت: «اگر این مجازات تاثیرگذار نباشد دیگران نیز تشویق به انجام چنین کارهایی می شوند».

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید