اخباراخبار جهان

جراحی پروتز برای نوزادی که بدون چشم متولد شده است

به گزارش ایران جوان و به نقل از unilad قرار است نوزادی که بدون چشم متولد شده است، تحت عمل جراحی قرار بگیرد تا حدقه چشمش کشیده شود و بتواند پروتز مناسب دریافت کند.

تیت واکر اهل کارولینای شمالی مبتلا به آنوفتالمی است. این یک بیماری نادر است که در آن نوزاد بدون یک یا هر دو چشم متولد می شود.

مدت کوتاهی پس از تولد تیت واکر در دسامبر 2021، والدین او نگرانش شدند، زیرا صورتش تماما متورم شده بود و والدینش تصور می کردند که او با کاهش تورم، چشمانش را باز می کند.

جاهاویر واکر 25 ساله و رایان واکر 29 ساله والدین تیت پس از صحبت با متخصصان کمی خیالشان راحت شد، زیرا به آنها گفته شد که در صورت کاهش تورم صورت تیت، چشمانش را باز خواهد کرد.

در ادامه گزارش unilad آمده است:

با این وجود بعدا مشخص شد که او در اصل به آنوفتالمی مبتلا شده است که از هر 100 هزار نوزاد فقط یک نفر را مبتلا می کند.

رایان واکر گفت: «وقتی فهمیدیم خیلی شوکه شدیم. زیرا پزشکان به ما خبر دادند که متاسفانه تیت بدون چشم به دنیا آمده است. ما تا آن لحظه چیزی در این مورد نشنیده بودیم. شنیدن این خبر بسیار سخت و غیرمنتظره بود».

اکنون پدر و مادر تیت تصمیم گرفته اند تا برای درمان تیت کمک جمع آوری کنند، زیرا باید حدقه چشم تیت با استفاده از عمل جراحی کشیده شود و بعد از آن می توان پروتز را در چشمان او کاشت

از طرفی متاسفانه تیت علاوه بر نابینایی باید با کاهش شنوایی هم دست و پنجه نرم کند. به همین دلیل برای درمان شنوایی نیز تحت نظر پزشک قرار دارد، پدر و مادر تیت امیدوارند که او در سال آینده بتواند پروتز چشم دریافت کند.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید