اخباراخبار جهان

جراحی ستون فقرات نوزادی در رحم مادرش!

5 سال پیش به یک پدر و مادر جوان خبر داده شد که نوزاد تازه متولد شده آنها هرگز نمی تواند راه برود، اما او اکنون مانند سایر کودکان 5 ساله، راه می رود و می دود.

5 سال پیش جورجیا آکسفورد و تایلر کلی تنها 19 و 21 ساله بودند و با وجود سن کم، قرار بود پذیرای نوزادی باشند. اما پزشکان در هفته 20 بارداری خبر خوبی برای آنها نداشتند، چون به آنها اطلاع داده شد که جنین مبتلا به مهره شکاف یا اسپینا بیفیدا است.

این بیماری باعث ضعف یا فلج در اندام تحتانی می شود. از این رو به این زن و مرد جوان گفته شد که احتمالا فرزند آنها هرگز نمی تواند راه برود.

این زوج تصمیم گرفتند تسلیم نشوند و برای معالجه به آلمان سفر کردند. در آنجا کودک آنها با هزینه 11500 دلار در داخل رحم مادر تحت عمل جراحی قرار گرفت.

پس از آن کودک آنها که پیپر-كوهل كلی نام دارد در ژوئیه 2018 سالم به دنیا آمد، این کودک به احترام جراحش دکتر توماس کوهل، به این نام نامگذاری شد. اکنون این کودک 5 ساله برخلاف آنچه انتظار می رفت، می تواند راه برود و بدود.

بیماری اسپینا بیفیدا تقریبا تمام مبتلایان خود را ویلچرنشین یا وابسته به عصا و واکر می کند، از این رو پزشکان مطمئن بودند که این اتفاق برای این کودک نیز رخ می دهد. اما جامعه پزشکی ثابت کرد که معجزه تنها مربوط به کتاب ها نیست و می توان با تکیه بر قدرت علم و ایمان، بر هر مانعی غلبه کرد.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید