اخباراخبار جهان

جدال دو غول تولید البسه ورزشی آدیداس و نایکی در فینال جام جهانی!

با پایان مرحله نیمه‌نهایی جام جهانی 2022 قطر فینالیست‌های این دوره از رقابت‌ها مشخص شدند. آرژانتین و فرانسه، دو قدرت سنتی فوتبال با درخشش در مرحله نیمه‌نهایی و پیروزی‌های مقتدرانه بر حریفان‌شان به فینال رسیدند. اما در کنار رقابت فوتبالی بین این دو غول فوتبال دنیا، در بازی فینال شاهد یک رقابت دیگر هم خواهیم بود: مصاف دو غول بزرگ تولید تجهیزات ورزشی دنیا که با لباس‌هایشان بر تن ستاره‌های دو فینالیست در آخرین بازی جام جهانی حضور خواهند داشت.

علاوه بر رقابت تیم دو فینالیست، جدال دو غول تولید البسه ورزشی در سطح دیگری هم جریان دارد. رقابت بین چهره‌های اصلی دو تیم فرانسه و آرژانتین که به نماد این دو برند تبدیل شده‌اند.

این برای اولین بار از سال 2010 است که دو تیم با برند آدیداس و نایکی در فینال جام جهانی برابر هم قرار می گیرند. در آفریقای جنوبی تیم های اسپانیا و هلند با برند آدیداس و نایکی مقابل هم به میدان رفتند و اسپانیا با گل آندرس اینیستا برنده شد.

در فینال سال 2014 آلمان و آرژانتین هر دو آدیداس به تن داشتند، در فینال سال 2018 تیم های فرانسه و کرواسی از پیراهن های برند نایکی استفاده می کردند. اگر به عقب تر برگردیم، در سال 2006 که فینال بین فرانسه و ایتالیا برگزار شد، ایتالیا برند پوما به تن داشت و برند پیراهن فرانسه نیز آدیداس بود.

در واقع از سال 2006 تاکنون تیم های فینالیست یا از برند آدیداس استفاده کرده اند یا نایکی بین این دو برند نیز تعادل وجود داشته است: چهار تیم آدیداس و چهار تیم نیز نایکی داشت.

در این دوره از جام جهانی پیراهن 20 تیم از 32 تیم حاضر در رقابتها توسط این دو کمپانی تولید شده بود. 13 تیم با پیراهن‌های نایک در قطر بازی کردند و 7 تیم پیراهن‌هایی را به تن داشتند که آدیداس تولید کرده بود.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید