مقالاتمقالات اجتماعی

جبران زحمات والدین با معروفیت در شبکه های اجتماعی!

این دختر با چهره‌ای شگفت انگیر و گویشی چینی «کلئوپاترا» نام دارد. او توانسته 750,000 دنبال‌کننده را در شبکه اجتماعی دویین جذب کند و ویدیوهایش به سرعت وایرال شده است.  این دختر که در حال حاضر 20 ساله است به طور اتفاقی توسط یک زوج چینی درون جعبه‌ای کاغذی در خیابان پیدا شد. آن‌ها او را به شهر زادگاه‌شان در منطقه‌ای روستایی از استان مرکزی هنان چین بردند و نام فان زی‌هه با معنای «زنده و پرانرژی» را برایش انتخاب کردند. او تنها فرزند خانواده‌اش است. فان نخستین بار در سال ۲۰۲۱ مورد توجه رسانه‌های اجتماعی قرار گرفت، زمانی که ویدیویی از خودش در حال خوردن نودل‌های سنتی هنانی را منتشر کرد. او نودل را به صورتی می‌خورد که انگار مشغول تمرین می‌باشد. تضاد ظاهری وی با گویش محلی هنانی‌اش علاقه‌مندان بسیاری را به سمت وی جلب کرد. برخی از کاربران در مورد او گفته اند: تا زمانی که دهان نمی‌گشاید سوپر مدل و پس از آن کلئوپاترای هنان است. فان گفته والدینش همیشه او را مانند دختر اصلی خودشان تربیت کرده‌اند و هر زمانی که مردم به رنگ پوست تیره‌ترش اشاره‌ می‌کردند، والدینش از او دفاع  می کردند. فان که خود را چینی معرفی می‌کند، از والدینش سپاسگزار است که بدون هیچ تردیدی او را به فرزند خواندگی پذیرفتند و از او در مقابل نظرها و داوری‌های دیگران دفاع کردند. 

مردم می‌گویند دوست داشتن یک شخص، مانند پرورش گل است. بهترین باغبان‌ها، والدین هستند. او به یک رسانه محلی به نام پینگدینگشان نیوز گفت که حدود ۴۰۰۰ یوان (۵۵۰ دلار آمریکا) در ماه از حساب دویین خود درآمد دارد که از متوسط دستمزد کشاورزان چین که ۱۶۷۸ یوان در ماه بوده، بیشتر است.  فان در مورد زندگی‌اش در روستا و علاقه‌اش به فعالیت‌هایی مانند باغداری و دامپروری نیز توضیح داد. او گفت: من همیشه دوست داشتم در مزرعه به پدر و مادرم کمک کنم. دوست دارم رشد گیاهان و حیوانات را ببینم. 

او معتقد است این سبک زندگی بسیار سالم‌تر از زندگی شهری است. به همین دلیل محتوای ویدیوهایش را به توصیف فعالیت‌ها و فرهنگ محل زندگی‌اش اختصاص داده است. او بارها تاکید کرده هدفش از منتشر کردن این محتواها، آگاه ساختن جامعه در مورد ارزش زندگی ساده، تولیدات کشاورزی و حفظ محیط زیست است. امروزه بسیاری از مردم شهرنشین ارتباط خود را با طبیعت از دست داده‌اند. او با انتشار ویدیوهایی که زندگی روستایی را نشان می‌دهد، می‌خواهد این ارتباط را برقرار کند. فان امیدوار است بتواند بخشی از درآمد حاصل از فعالیت‌های رسانه‌ای‌اش را برای خرید خانه‌ای برای والدینش در چین استفاده کند.

 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید