اخباراخبار کانادا

 جاستین ترودو تیراندازی در مدرسه ابتدایی تگزاس را هولناک خواند

اتاوا- جاستین ترودو در واکنش به تیراندازی اخیر در مدرسه ابتدایی تگزاس، بیانیه ای منتشر کرد و گفت که قلبش برای کسانی که تحت تاثیر این رویداد هولناک قرار گرفته اند، به درد آمده است. 

تیراندازی مورد اشاره که به کشته شدن 19 دانش آموز زیر 10 سال و دو آموزگار انجامید، حدود ساعت 11 و 32 دقیقه صبح 24 ماه مه در مدرسه ابتدایی در شهر اووالده تگزاس، واقع در 130 کیلومتری غرب سن آنتونیو، رخ داد.

گفته می شود قربانیان کودکان کلاس دوم، سوم و چهارم ابتدایی هستند. مهاجم که توسط پلیس به هلاکت رسید، یک جوان 18 ساله بود که در یکی از دبیرستان های محلی تحصیل می کرد. 

ترودو در بیانیه‌ ای که در توییتر منتشر کرد، گفت: من به والدین، خانواده ها، دوستان، همکلاسی ها و همکارانی فکر می کنم که زندگی شان برای همیشه تغییر کرده است. کانادایی ها همراه با شما سوگوار هستند. 

جاگمیت سینگ، رهبر NDP نیز در مورد تیراندازی صحبت کرد و گفت که کودکان لیاقت چیزی بیشتر از همدردی و دعا را دارند؛ آنها مستحق زندگی در امنیت هستند. 

جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده در یک سخنرانی عمومی، تیراندازی را کشتار جمعی خواند و گفت که این قابل قبول نیست که یک جوان 18 ساله بتواند سلاح جنگی بخرد. 

 

جهت مشاهده منبع این خبر اینجا کلیک کنید

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید