اخباراخبار کانادا

جاده مرزی روکسام، دردسری سیاسی برای ترودو

به نقل از cbc : جاده کوچکی که در مرز کانادا و ایالات متحده قرار دارد، در هفته ‌های اخیر دوباره به یک موضوع داغ سیاسی تبدیل شده است، زیرا سیاستمداران از اتاوا می‌ خواهند آن را به روی مهاجرانی که ادعای پناهندگی دارند ببندد.

فرانسوا لگو نخست وزیر کبک اخیرا نامه ای به جاستین ترودو نوشت و از او خواست تا جاده روکسام را به روی پناهجویان ببندد. براساس گزارش ها و آمارهای مستدل، هزاران نفر از مهاجران غیرقانونی در سال های اخیر از طریق جادو روکسام از ایالات متحده وارد کانادا شده اند.

لگو ادعا کرد هجوم مهاجران از جاده روکسام، فشار زیادی بر بخش خدمات عمومی این استان وارد کرده است. کار به جایی رسید که حتی لگو برای مدیریت این شرایط از استان های دیگر کمک خواسته است.

پیر پالیو رهبر حزب محافظه کار نیز از ترودو خواسته جاده روکسام را ببندد، خود ترودو اخیرا اعلام کرده که دولت در حال بررسی بستن این گذرگاه غیرقانونی مرزی است  اما تاکنون مشخص نشده اتاوا چگونه می خواهد این کار را انجام دهد.

جاده روکسام چیست؟ 

جاده روکسام توسط مرز کانادا و ایالات متحده بین کبک و نیویورک به دو نیم تقسیم می شود و در 50 کیلومتری جنوب مونترال قرار دارد.

این جاده یک گذرگاه مرزی غیررسمی پر رفت و آمد است که محل جولان پناهجویان غیرقانونی است.

با وجود اینکه روکسام یک گذرگاه غیر رسمی است، اما دارای یک پست نیمه دائمی RCMP است که توسط دولت فدرال راه اندازی شده و در آن افسران پلیس می توانند رسیدگی به درخواست های پناهندگی را آغاز کنند.

از سال 2017 تعداد مدعیان پناهندگی به کانادا که از ایالات متحده و از طریق این جاده وارد کانادا شده اند، به طرز چشمگیری افزایش پیدا کرده است.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید