اخباراخبار کانادا

ثروتمندترین رهبران جهان و  رتبه نه چندان خوب جاستین ترودو در این فهرست

بسیاری از رهبران جهان علاوه بر برخورداری از قدرت سیاسی ،بسیار ثروتمند هستند ،اما در فهرست ۱۹ نفره از ثروتمندترین رهبران جهان به طور غیر منتظره ای نام برخی از رهبران فقیرترین کشورها هم دیده میشود.

رتبه اول این لیست همانطور که حدث میزنید به ولادیمیر پوتین با 200 بیلیون دلار دارایی رسیده است.

 

رتبه دوم این لیست ،رهبر منزوی ترین کشور جهان ،کره شمالی است ، ثروت کیم جونگ اون ۵ بیلیون دلار برآورد میشود.

رتبه های سوم تا پنجم این لیست  رهبر چین با ۱.۵ بیلیون دلار،رئیس جمهوری سوریه، بشار اسد با ۱.۵ بیلیون دلار ،رهبر کشور آفریقایی گابون با ۱ بیلیون دلار دارایی هستند.

 

نخست وزیر انگلیس ریشی سوناک با دارایی ۸۳۴ میلیون دلاری در رتبه ششم   ،رئیس جمهور  گینه استوایی با ۶۰۰ میلیون دلار رتبه هفتم،رئیس جمهوری آذربایجان با ۵۰۰ میلیون دلار دارایی رتبه هشتم و رتبه نهم و دهم ، رهبران کشور های راواندا با ۵۰۰ میلیون دلار و آفریقای جنوبی با ۴۵۰ میلیون دلار هستند.

 

رتبه یازدهم لیست متعلق است به رئیس جمهوری کنیا با ۳۳۸ میلیون دلار دارایی و پس از آن نخست وزیر سنگاپور با ۵۱ میلیون دلار ،رجب طیب اردوغان ،ریاست جمهوری ترکیه با ۵۰ میلیون دلار ،امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه با ۳۱.۵ میلیون دلار و در رتبه پانزدهم نام زلنسکی رئیس جمهور اکراین با ۲۰ میلیون دلار دارایی دیده میشود.

 

در رتبه های پایانی لیست سرانجام جاستین ترودو را داریم که با ۱۳ میلیون دلار دارایی کمی بالاتر از جو بایدن که ثروتش ۸ میلیون دلار برآورد میشود ،ایستاده و رتبه های هجدهم و نوزدهم به ترتیب به نخست وزیر تایلند با ۳.۱ میلیون دلار و  رییس جمهور کشور فقیر ونزوئلا با ۲ میلیون دلار دارایی هستند.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید