اخباراخبار کانادا

ثبت رکورد جدید در رشته هولاهوپینگ توسط دختر 9 ساله انتاریویی

به نقل از cbc :  ماماتی وینوث هر روز بعد از مدرسه ساعت ‌ها وقت خود را صرف تمرین هولا هوپ می‌کرد. این دختر نه ساله با انجام حرکات ورزشی مختلف هر روز سعی می کرد استقامت بدنی اش را بالا ببرد.

بالاخره ماماتی وینوث مزد زحمات و سختکوشی های خود را گرفت. زیرا او موفق شد سه رکورد جهانی گینس را در هولاهوپینگ از آن خود کند.

ماماتی در ژانویه توانست این رکوردهای جهانی را در بریتانیا به نام خود ثبت کند. او می گوید قبل از اجرا ترس زیادی داشته و بسیار عصبی بوده است، اما به دلیل تمرینات زیاد در هنگام اجرا اعتماد به نفس بالایی داشته و کاملا به خود مسلط بوده است.

ماماتی در مصاحبه ‌ای گفت: «من واقعا هیجان‌ زده و خوشحالم. اصلا باورم نمی شود که به چنین موفقیت بزرگی دست یافته ام. وقتی اجرایم به پایان رسید، زبانم از خوشحالی بند آمده بود».

ماماتی در هند به دنیا آمد و دو سال در ایالات متحده زندگی کرد و نهایتا در سن پنج سالگی به همراه والدینش به میسیساگا نقل مکان کرد.

مادر ماماتی که خودش نیز به این ورزش علاقه زیادی دارد، می‌گوید: «ماماتی از دو سالگی نشان داد که به این ورزش علاقه دارد. او در آن زمان با وجود سن کم یک حلقه پلاستیکی پلی ‌پروپیلنی 30 اینچی را ساعت ها دور کمر، گردن، دست ‌ها و پاهایش می چرخاند. آنقدر این کار را انجام داد که در چهار سالگی حرفه ای شده بود».

ماماتی دوست دارد در زمینه ژیمناستیک فعالیت کند و روزی مدال طلای المپیک را از آن خود کند.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید