اخباراخبار جهان

ثابت شدن بیگناهی مرد زندانی بعد از سی و هفت سال حبس به وسیله آزمایش DNA

 دو مرد در زندان را به پرونده مربوط به سال 1983 مرتبط می کند که در ابتدا مردی را به اشتباه به مدت 37 سال به زندان فرستاد.

 

آموس رابینسون و آبرون اسکات، هر دو در قتل تامپا در سال 1983 متهم شدند. اتهامی که مردی را به اشتباه برای بیش از سه دهه به زندان انداخت. این دو مرد در حال گذراندن حبس ابد به اتهام قتل، در زندان فلوریدا با کمک نمونه‌های DNA تازه کشف شده با دو قتل دیگر هستند که منجر به تبرئه مرد دیگری شد که به ناحق 37 سال را به اتهام تجاوز و قتل باربارا گرامز در سال 1983 در زندان گذراند. 

اندرو وارن، دادستان ایالتی هیلزبورو، در یک کنفرانس خبری گفت که آموس رابینسون و آبرون اسکات ظاهرا به گرام 19 ساله ای که جسد کتک خورده اش در پشت یک مطب دندانپزشکی در تامپا هایتس در 18 آگوست 1983 پیدا شد، تجاوز کرده و سپس او را به قتل رساندند.

وارن گفت که یک هیئت منصفه بزرگ، رابینسون و اسکات را به دلیل تجاوز و قتل لیندا لنسن نیز که جسد کتک خورده او در جولای 1983 در حومه شهر در بوته‌ ها با شلیک گلوله به سر پیدا شد، متهم کرد.

لیندا شفیلد، خواهرزاده لنسن، در جریان کنفرانس خبری گفت: وقتی آنها در ابتدا به قتل می رسند، شوک وجود دارد، اما 39 سال بعد جای خالی و درد و گریه می ماند و از بین نمی رود.

وارن ادامه داد: اکنون می دانیم که این دو مرد در تابستان و پاییز 1983 در خلیج تامپا دست به تجاوز و قتل شوم زدند.

مشخص نیست که آیا رابینسون و اسکات در حال حاضر وکیل دارند یا خیر.

در سال 2018، دفتر وارن یک واحد بررسی محکومیت ایجاد کرد تا به لغو و جلوگیری از محکومیت های نادرست کمک کند. دو سال بعد، رابرت دوبویز که 37 سال را به خاطر تجاوز و قتل گرام در زندان گذراند، تبرئه شد؛

وارن گفت: تحقیقات ما شواهدی از DNA پیدا کرد که نشان می‌ داد رابرت، باربارا گرامز را به قتل نرسانده؛ با این حال، این شواهد DNA سرنخ‌ های جدیدی را ارائه، و تحقیقات جدیدی را آغاز کرد.

نمونه DNA از طریق یک پایگاه داده ملی حاوی نمونه‌های DNA از مجرمان بررسی شد و بازرسان به اسکات و رابینسون مشکوک شدند که قبلا در حال گذراندن حبس ابد در زندان فلوریدا به دلیل قتلی بودند که در ماه اکتبر در شهرستان پینلاس در سال 1983مرتکب شدند.

وارن گفت: با این اطلاعات، بازرسان توانستند پرونده ای برای قتل گرام بسازند و یک پرونده در مورد قتل لنسن باز کنند. بر اساس گزارش پروژه بی گناهی فلوریدا، در زمان محاکمه دوبویز، هیچ مدرک فیزیکی یا غیرمستقیم دال بر این حمله وجود نداشت.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید