اخباراخبار کانادا

تیراندازی به سوی مدرسه یهودی در کانادا در میانه جنگ اسرائیل و حماس

جنگ بین اسرائیل و حماس در سراسر جهان به برگزاری تظاهرات ضد اسرائیلی و یهودی ستیزی در کشورهای مختلف، از جمله کانادا منجر شده است. عصر یکشنبه 12 نوامبر یک مدرسه یهودی در مونترال مورد اصابت گلوله قرار گرفت. پلیس آثار گلوله را بر نمای ساختمان پیدا کرد. یادآور می شود این سومین حمله ای است که طی چند هفته اخیر علیه مدارس و مراکز یهودیان در کانادا گزارش شده است. تحقیقات در این باره آغاز شده است. 

والری پلانت، شهردار مونترال، مردم را به مبارزه با یهودی ستیزی فراخواند و تاکید کرد چنین حملاتی در کشور تحمل نخواهند شد.  نخست وزیر جاستین ترودو نیز از مردم خواست آرامش خود را حفظ کنند. وی گفت: می دانم احساسات مردم تحریک شده است. اما حمله به یکدیگر با ارزش های کانادایی سازگار نیستند. 

اعتراضات و حوادث ضد اسرائیلی در بریتانیا نیز گزارش شده است. روز شنبه، خانواده های یهودی در حال خروج از کنیسه با خشم تظاهرکنندگان طرفدار فلسطین مواجه شدند. یهودی ستیزی در کشورهای اروپایی مانند فرانسه و آلمان نیز در حال افزایش است. جنگ اسرائیل و حماس پس از قتل عام وحشیانه 1400 اسرائیلی (عمدتا غیرنظامی) توسط حماس و گروگانگیری بیش از 200 نفر در یک حمله غافلگیرانه در 7 اکتبر آغاز شد.

در تلافی حملات حماس، نخست وزیر اسرائیل رسماً علیه این گروه شبه نظامی اعلام جنگ کرد، بیش از یک ماه از آغاز درگیری می گذرد و هیچ نشانه ای از پایان یافتن آن به این زودی ها وجود ندارد.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید