اخباراخبار کانادا

تکبر و غرور لیبرال ها، زمینه ساز شکست انتخاباتی

لیبرال های مغرور، خود را به عنوان گزینه طبیعی برای حاکمیت بر کانادا می دانند و این دیدگاه از جهاتی درست است. در 157 سالی که کانادا به عنوان یک کشور فدرال حضور داشته، لیبرال ها در 60 درصد از زمان قدرت را در اختیار داشتند. اما این برتری انتخاباتی آنها را بیش از حد به خود مغرور کرده است. یک نمونه کلاسیک از این غرور بی حد و حصر را می توان در اظهارات کریستیا فریلند، وزیر دارایی و معاون نخست وزیر احساس کرد.

در حالی که رای دهندگان حوزه انتخابی تورنتو-سنت پاول که از چند دهه قبل در سلطه لیبرال ها بوده، یک نماینده محافظه کار را به مجلس فدرال فرستادند، فریلند باز هم از حمله به حزب محافظه کار باز نماند.

متفکر محافظه کار بزرگ آمریکایی توماس سوول در کتاب خود که در سال 1995 منتشر شد، این خودشیفتگی را بیماری لیبرال توصیف کرد. در حالی که سوول آشکارا از جاستین ترودو صحبت نمی کرد، اما یک دیدگاه متکبرانه از لیبرالیسم امروزی را توصیف کرد که مخالفان سیاسی اش را نه تنها در اشتباه، بلکه گناهکار می بیند.

رأی گیری در تورنتو-سنت. پال – پیروزی غیرمنتظره محافظه کاران در حوزه انتخابی را رغم زد که از سال 1993 در اختیار لیبرال ها بود. تورنتو از زمان انتخابات 2011 حتی یک کرسی مجلس فدرال را به دست نیاورده بود. این نتیجه نشان می دهد که بسیاری از کانادایی ها از تکبر و غرور لیبرال ها به تنگ آمده اند و معتقدند پس از 9 سال حاکمیت لیبرال، زمان تغییر فرا رسیده است.

ترودو، در واکنش به از دست دادن کرسی پارلمانی تورنتو-سنت پل که باعث افزایش درخواست ‌های درون حزبی برای استعفای او شده و خواهد شد، گفت: نگرانی‌ها و ناامیدی‌های مردم را می ‌شنوم و درک می کنم. ولی من و دولت لیبرال کار بسیار بیشتری برای انجام دادن داریم، تا کانادایی ها در سراسر کشور بتوانند پیشرفت ملموس و واقعی را ببینند واحساس کنند. تمرکز من بر روی موفقیت کانادایی ها خواهد بود…

مشکل ترودو، همانطور که انتخابات میان ‌دوره ‌ای سنت پل نشان داد، این است که بسیاری از کانادایی ها دیگر تمایلی به شنیدن اظهارات اش ندارند.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید