اخباراخبار کانادا

تولیدکنندگان عصاره میپل در انتاریو تحت تاثیر تغییرات آب و هوایی 

انتاریو- دمای غیرقابل پیش‌ بینی زمستان، تولیدکنندگان عصاره میپل انتاریو را نگران تاثیر تغییرات اقلیمی بر آینده این صنعت نموده و برخی را به تلاش برای کاهش انتشار آلاینده کربن و اقدامات سازگار با محیط زیست تشویق کرده است. 

آب و هوای نسبتا ملایم ماه گذشته باعث شد تولیدکنندگان این محصول در جنوب انتاریو اوایل فوریه از درختان شیره برداشت کنند که بطور قابل توجهی زودتر از فصل برداشت معمول است که اواسط مارچ آغاز می شود. اما پس از آن یک دوره سرما در هفته گذشته باعث توقف عملیات برداشت شد. 

مدیر اجرایی انجمن تولیدکنندگان عصاره میپل، گفت شواهدی وجود دارد که نشان می ‌دهد آب و هوای بهاری هر سال زودتر شروع می‌ شود و باعث ایجاد عدم اطمینان در چرخه‌ های انجماد و ذوب می‌ شود که تولیدکنندگان به آن متکی هستند.

جان ویلیامز در مصاحبه ای گفت: ما همیشه ذوب های زمستانی داشته ایم، اما تعداد دفعات و همچنین مدت زمان گرم ماندن طی 20 سال گذشته افزایش یافته است، بنابراین تخمین اینکه چه زمانی باید برداشت را شروع کنیم دشوارتر شده است. 

نوسانات دما به این معنی است که تولیدکنندگان زمان کمی برای آماده شدن برای عملیات برداشت دارند.

تولیدکنندگان همچنین مجبور شده‌ اند با طوفان‌ های مکرر باد که درختان میپل (افرا) را ریشه کن می‌ کنند و همچنین آفات مهاجمی که می توانند با افزایش دما منتشر شوند، دست و پنجه نرم کنند. 

با این وجود، انجمن تولیدکنندگان انتظار رشد قابل توجه فروش در 10 سال آینده را دارند و هیچگونه کاهشی در میزان تقاضا برای عصاره میپل نمی بینند. 

همگام شدن با تقاضای جهانی نیازمند بهره برداری از 120 میلیون درخت دیگر تا سال 2080 است. اما این امر به دلیل سوزاندن چوب یا سایر سوخت های فسیلی برای جوشاندن شیره جمع آوری شده، انتشار آلاینده کربن را افزایش می دهد. به همین دلیل تولید کنندگان به سمت استفاده از روش های کربن خنثی جذب شده اند. اگر تبخیر کننده های شیره کارآمدتر باشند، انتشار کربن به میزان قابل توئجهی کاهش می یابد.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید