اخباراخبار کانادا

توصیه پزشک برتر انتاریو: واکسن یادآور کووید 19 را بهار امسال تزریق کنید!

 

به گزارش ایران جوان و به نقل از thestar دکتر کایران مور، مدیر ارشد پزشکی بهداشت انتاریو به افراد پرخطر توصیه می کند که حتما در بهار امسال دوز تقویتی واکسن کووید 19 را دریافت کنند.

به آن دسته از افراد 5 ساله به بالا که از اول سپتامبر دوز تقویتی واکسن کووید 19 را دریافت نکرده‌اند، نیز توصیه می‌شود در صورتی که حداقل شش ماه از ابتلای آنها به عفونت کووید 19 گذشته است، برای دریافت دوز تقویتی این واکسن اقدام کنند.

درضمن به کانادایی‌هایی که در معرض خطر ابتلا به انواع شدید کووید 19 قرار دارند نیز توصیه می‌شود حتماً در بهار امسال دوز تقویتی یا یادآور این واکسن را دریافت کنند.

دکتر کایران مور در این باره گفت: «به‌روز ماندن در مورد واکسیناسیون، همچنان بهترین سپر دفاعی ما در برابر کووید 19 است. من با تمام وجود به همه، خصوصا کسانی که در معرض خطر ابتلا به عفونت شدید قرار دارند، توصیه می کنم به موقع دوزهای یادآور واکسن کووید 19 را دریافت کنند».

بیشتر افراد زیر در معرض خطر ابتلا به گونه های شدید کووید 19 قرار دارند: افراد بالاتر از 65 سال، سالمندانی که در مراکز خدماتی و خانه های سالمندان زندگی می کنند، افراد بالاتر از 18 سال که دارای نقص ایمنی هستند، خانم های باردار و افراد بومی.

در ادامه گزارش thestar آمده است:

در این رابطه در بیانیه سازمان بهداشت کانادا آمده است: «افرادی که قبلا در سپتامبر دوز تقویتی واکسن کووید 19 را دریافت کرده اند و جز افراد پرخطر محسوب نمی شوند، بهتر است پاییز 2023 برای دریافت دوز تقویتی این واکسن اقدام کنند».

.

 

به گفته سازمان بهداشت کانادا، شواهد نشان می دهند که میزان محافظت واکسن از بدن در برابر کووید 19 در طول زمان کاهش می یابد و در گروه های در معرض خطر با افت سریع تری همراه است.

نظر شما راجع به این موضوع چیه؟

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید