اخباراخبار کانادا

توصیه پزشکان به باز نگه داشتن گرمخانه ها بصورت 24 ساعته

تورنتو- کمیسیون سلامت شهرداری تورنتو خواستار باز نگه داشتن گرمخانه های مخصوص بی خانمان ها بصورت 24 ساعته و هفت روز هفته می باشند. 

اعضای کمیسیون به اتفاق آرا پیشنهاد آسوما مالک، آجیاندرا براوو و گورد پرکز (از اعضای شورای شهر) را تصویب کردند. آنان خواستار اعلام شدن بحران بهداشت عمومی به دلیل ناکارآمدی سطوح مختلف دولت (فدرال، استانی و شهری) در فراهم کردن فضاهای 24 ساعته، کافی، می باشند.

ارائه دهندگان پیشنهاد خواهان باز شدن گرمخانه ها با افت دما به 0 درجه سانتیگراد و باز نگشته داشتن آنها از 15 سپتامبر تا 1 جون می باشند. آنان همچنین مخالف جمع آوری اردوگاه ها و چادرهای بی خانمان ها می باشند. لازم به ذکر است که 1700 نفر از ساکنان، سازمان ها، ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی و کارکنان خط مقدم با امضاء نامه سرگشاده از این پیشنهاد حمایت کرده اند.

این گرمخانه ها در حال حاضر عمدتا پس از صادر شدن هشدار هوای سرد دایر می شوند، اما سخنگوی جان توری (شهردار تورنتو) ضمن تاکید بر حمایت شهردار از رویکرد .

عمل گرایانه بر اساس توصیه های کارشناسان، خاطر نشان کرد که طی سال گذشته تقریبا نیمی از گرمخانه ها بدون نیاز به هشدار هوای سرد، دایر شدند. 

پرکز می گوید که حل این مشکل کاملا در حوزه اختیارات شهردار است، بخصوص که از اختیارات فوق العاده در تدوین لایحه بودجه برخوردار شده است.

  دکتر ایلین دی ویلا، پزشک ارشد تورنتو در صحبت با خبرنگاران گفت که اقدامات موقت مانند راه اندازی گرمخانه ها در کوتاه مدت نقش مهمی دارند، اما کارهای بیشتری برای حل ریشه ای مشکل باید انجام شود. 

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید