علم و دانش

توصیه های یک دونده ماراتن المپیک برای علاقمندان به دویدن در زمستان

رید کوولسات از همیلتون، دونده مسابقات قهرمانی بین المللی و بنیانگذار گروه Bayfront Endurance، حضور پر رنگی در رشته ماراتن داشته و می خواهد نکات مهمی را به سایر دوندگانی که قصد دارند به تمرینات ورزشی خود در فصل زمستان و در هوای آزاد ادامه بدهند، یادآور شود.  

کوولسات گروه مورد اشاره را در سال 2020 در فیسبوک راه اندازی کرد و آن را به اتفاق کریستا دوچن و آنتونی رومانیو اداره می کند. اعضای گروه بعد از ظهر هر سه شنبه، ده ها کیلومتر برای سرگرمی و ورزش می دوند.

او در سال 2011، در ماراتن واترفرانت تورنتو با زمان 2 ساعت و 10 دقیقه و 55 ثانیه سوم شد. کوولسات همچنین در بازی های المپیک 2016 ریو و 2012 لندن شرکت کرد. توصیه های مهم او عبارتند از: 

زیاده روی نکنید و بر روی دوی کوتاه تمرکز کنید و ببینید چطور پیش می رود می توانید به تدریج مسافت دو و زمان حضور در هوای آزاد را افزایش بدهید ، با یک دونده دیگر یا ترجیحا به صورت گروهی حرکت کنید. همراهی دوستان نه تنها عملکرد شما را بهبود می بخشد، بلکه تجربه خوشایندتری ایجاد می کند. 

متناسب با شرایط آب و هوایی لباس بپوشید. این یعنی پوشیدن چند لایه روی هم و استفاده از کفش مناسب، برای جلوگیری از سر خوردن و مصدومیت. 

اگر دویدن در سرما و فضای آزاد را دوست ندارید، حتما روی دستگاه تردمیل تمرین کنید. 

گروه  EnduranceBayfront شامل صدها دونده، از آماتور گرفته تا دونده دوی ماراتن است که در حین تمرین یکدیگر را تشویق می کنند. این گروه در آگوست 2020 و در طول قرنطینه های پاندمی کووید-19 به اعضاء کمک کرد ضمن رعایت توصیه های ایمنی در خارج از منزل، تحرک و تناسب اندام خود را حفظ کنند.

.

هر هفته به طور متوسط 50 نفر در دوی گروهی شرکت می کنند.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید