اخباراخبار کانادا

توصیه جدید پزشکان انتاریو: حتی در خانه هم از ماسک استفاده کنید

آنفولانزا خیلی زودتر از آنچه انتظار می‌رفت به آنتاریو رسید، بیش از نیمی از موارد ابتلا را کودکان و خردسالان به خود اختصاص می دهند. 

پزشکان درباره بدتر شدن بیماری های تنفسی هشدار داده اند و به مردم توصیه می کنند که علاوه بر تزریق واکسن، در فضاهای سربسته نیز از ماسک استفاده کنند. زیرا ممکن است وضعیت استان به شدت بحرانی شود و سیستم سلامتی کودکان دیگر جوابگو نباشد.

روز چهارشنبه یک کنفرانس خبری به میزبانی انجمن پزشکی آنتاریو با شرکت تعداد زیادی از پزشکان و مقامات دست اندرکار برگزار شد. در این کنفرانس اعلام شد که ورود زودهنگام آنفولانزا، تجدید حیات ویروس سن سیشیال تنفسی (RSV) و گسترش مداوم ویروس کووید 19، باعث شکل گیری یک تهدید سه گانه شده است. این شرایط به شدت کودکان را تحت تاثیر قرار می دهد و آنها را راهی بیمارستان می کند، متاسفانه انتظار می‌رود این وضعیت در ماههای آینده بسیار بدتر شود. 

دکتر راد لیم، مدیر اورژانس بیمارستان کودکان لندن انتاریو گفت: « این وضعیت واقعا یک طوفان بهداشتی کامل است. حتی در حال حاضر نیز سیستم خدمات بهداشتی کودکان به دلیل عواملی مانند کمبود پرسنل، مشکلات زنجیره تامین دارو و گردش اولیه ویروس های تنفسی در ماه های اخیر، به شدت تحت فشار قرار گرفته است. اکثر پرسنل بخش اطفال، خودشان را برای زمستانی فوق العاده چالش برانگیز و سخت آماده کرده اند». 

دکتر رز زاخاریاس رئیس انجمن پزشکی انتاریو گفت: «من به نمایندگی از سازمان متبوعم، از مردم می خواهم که برعلیه آنفولانزا واکسینه شوند و واکسن های یادآور کووید 19 را تزریق کنند.

در ضمن به افراد توصیه می کنیم در هنگام حضور در مکان های شلوغ و سربسته، حتما از ماسک استفاده کنند. ما باید کاملا خود را برای مقابله با موج جدید بیماری های ویروسی آماده کنیم».

بسیاری از کارشناسان پزشکی با توجه به روند رو به رشد بیماری های ویروسی و فشارهای وارده بر بیمارستان ها، از مقامات مسئول خواسته اند تا در دستورات مربوط به استفاده اجباری از ماسک تجدیدنظر کنند. به همین دلیل هیئت بهداشت آنتاریو این هفته از پزشک ارشد خود خواست تا استفاده اجباری از ماسک را به عنوان گزینه ای برای مقابله با شیوع گسترده بیماری های ویروسی، مورد بررسی قرار دهد. 

در عین حال بیمارستانهای آنتاریو نیز بیکار ننشسته ‌اند، بنا بر گزارشات حداقل یکی از بیمارستان های کودکان آنتاریو، دومین بخش مراقبت های ویژه را برای معالجه نوزادان و کودکان مبتلا به بیماری‌های تنفسی راه اندازی کرده است. 

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید