اخباراخبار کانادا

توصیه اکید مقامات انتاریو به استفاده از ماسک در اماکن عمومی

تورنتو- دکتر کیران مور، پزشک ارشد انتاریو، قویعا استفاده از ماسک در فضاهای عمومی سرپوشیده، از جمله مدارس و مهدکودک ها را توصیه کرد. نامبرده دوشنبه 14 نوامبر، ضمن اشاره به شیوع ویروس سین سیشیال تنفسی (RSV) و آنفلوانزا، پوشیدن ماسک در محیط هایی که کودکان در آن حضور دارند را مهم دانست. این ویروس شایع ترین علت بیماری دستگاه تنفسی تحتانی نوزادان و مهمترین پاتوژن در کودکان خردسال است. 

پزشک ارشد انتاریو، با تشریح برنامه مدیریت شیوع ویروس تنفسی کودکان، استفاده از ماسک، به روز کردن واکسیناسیون، غربالگری روزانه برای مشاهده علائم بیماری های تنفسی، شستشوی مکرر دست ها و ماندن در خانه در صورت بیماری را توصیه کرد. طبق برنامه دولت، کودکان دو تا پنج ساله تنها در صورتی باید ماسک بزنند که بتوانند آن را تحمل کرده و ماسک را بپوشند و در بیاورند. 

دکتر مور تاکید کرد که در حال حاضر برنامه ای برای اجباری کردن ماسک در فضاهای عمومی وجود ندارد. 

نوزادان و کودکان زیر دو سال با ریسک ابتلا به بیماری شدید ناشی از RSV روبرو می باشند. کودکان زیر پنج سال بیشتر مستعد ابتلا به ویروس های تنفسی منتقل شده از سوی بزرگسالان می باشند؛ بیمارستان های اطفال انتاریو تعداد زیادی از کودکان مبتلا به RSV را بستری کرده و بیماران 14 سال به بالا را به بیمارستان های بزرگسالان هدایت کرده اند. 

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید