اخباراخبار کانادا

توسل Neuralink به مردم برای حل یک مشکل به ظاهر غیرممکن! 

ایلان ماسک، مدیر Neuralink برای اتصال بی سیم مغز انسان به ماشین با یک مانع جدی روبرو شده است و از مردم راه حل می خواهد. 

این استارت آپ در مراحل اولیه آزمایشات انسانی ایمپلنتی است که به افراد اجازه می دهد کامپیوتر و سایر دستگاه ها را با استفاده از ذهن کنترل کنند.  برنامه ماسک برای این فناوری شامل ارائه قدرت راه رفتن و حرکت بازوها به معلولین است. 

تبدیل سیگنال‌ های مغز به ورودی‌ های کامپیوتری مستلزم انتقال بسیار سریع اطلاعات زیاد است. اما مشکل این است که ایمپلنت در هر ثانیه حدود 200 برابر بیشتر از آنچه در حال حاضر می تواند بصورت بی سیم منتقل شود، داده مغزی تولید می کند. شرکت فراخوان عمومی را اعلام کرده و به دنبال الگوریتم جدیدی است که می تواند داده ها را در یک بسته کوچکتر – تحت فرایندی به نام فشرده سازی – منتقل کند. 

Neuralink برای این چالش، یک ساعت داده مغزی خام از یک میمون در حال انجام بازی ویدیویی ساده را منتشر کرده و از شرکت کنندگان می خواهد داده ها را فشرده کنند. 

اما ناظران این کار را غیرممکن می دانند و می گویند کارکنان Neuralink این چالش را به عنوان راهی برای متقاعد کردن ایلان ماسک مبنی بر غیرممکن بودن این کار، طرح کرده اند.  

کارل مارتین، مدیر ارشد فناوری شرکت علوم داده   Integrate.ai از دانشگاه تورنتو، می گوید  سیگنال ‌های امواج مغزی Neuralink با نسبت‌ های حدود 2 به 1 و تا 7 به 1 قابل فشرده سازی هستند. اما 200 به 1 بسیار فراتر از آن چیزی است که انتظار داریم. کسب موفقیت نیازمند پیشرفت کاملا غیرمعمول در نحوه درک سیگنال های عصبی و فشرده سازی آنها است که اساسا به یک معجزه شبیه خواهد بود. 

یادآور می شود که فناوری Neuralink پیشرفت کندی داشته، زیرا این شرکت به دنبال ایمپلنتی است که از نظر زیبایی شناسی نامرئی باشد و توسط یک ربات – به جای جراح انسانی – نصب شود. 

 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید