اخباراخبار کانادا

تورنتو به مونترال در یک ساعت: استارت‌آپ کانادایی در حال ساخت قطار خلاء به سبک هایپرلوپ

سفر 500 مایلی از تورنتو به مونترال ممکن است به زودی سریع تر و آسان تر شود، زیرا یک استارتاپ  برنامه های خود برای ساخت قطار فوق سریع را اعلام کرده است. شرکت TransPod مستقر در تورنتو، می گوید قطار خلاء FluxJetبه سبک هایپرلوپ می تواند مسافران را با سرعت 621 مایل در ساعت (1000 کیلومتر در ساعت) جابه جا کند. 

شرکت می گوید فناوری لازم برای تحقق این برنامه تا قبل از سال 2035 را در اختیار دارد. TransPod در حال حاضر در حال توسعه یک خط 18 میلیارد دلاری و 186 مایلی (300 کیلومتری) بین شهرهای بزرگ کانادا یعنی ادمونتون و کلگری است. رایان یانزن از TransPod، می گوید این وسیله نقلیه مانند هواپیمای بدون بال ساخته شده، ولی مانند قطار عمل می کند. 

هر وسیله نقلیه که از نظر اندازه به یک واگن قطار نزدیک تر است، می تواند 54 مسافر یا 10 تن بار را حمل کند. این شرکت می گوید استفاده از هایپرلوپ 44 درصد ارزان تر از پرواز با هواپیما خواهد بود و انتشار CO2 را حدود 636 هزار تن در سال کاهش می دهد. برای کاهش اصطکاک تا حد ممکن، وسیله نقلیه بالای ریل ها در داخل یک لوله خلاء شناور می شود و با استفاده از آهنرباهای الکترومغناطیسی حرکت می کند. 

اولین مدل هایپرلوپ توسط ایلان ماسک در سال 2013 با پیشنهاد این که می تواند مسافران را بین لس آنجلس و سان فرانسیسکو جابجا کند، ارائه شد. با این حال Hyperloop One در پایان سال گذشته متوقف شد.

قطارهای شناور مغناطیسی یا قطارهای Maglev در حال حاضر در کره جنوبی، چین و ژاپن فعال هستند. 

هدف نهایی TransPod اتصال کریدور حمل و نقل بین شهر کبک و شیکاگو با توقف در مونترال، اتاوا، تورنتو و دیترویت است.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید