اخباراخبار کانادا

تورنتویی ها برای تجربه شدیدترین سرمای چند سال اخیر آماده باشند!

به نقل از CTV News : ظاهرا استان انتاریو پس از تجربه یک ژانویه گرم ‌تر از حد معمول، باید خود را برای یک فوریه سرد آماده کند.

زیرا این هفته یک تاوه قطبی بر فراز انتاریو فرود می ‌آید  و هوای سرد قطبی را با خود به همراه می آورد.

این هوای سرد قطبی از پنج شنبه شب به مناطق پایین دست گریت لیکس نفوذ می کند و باعث کاهش شدید دمای شهرهایی مانند تورنتو می شود. بادهای سرد شدت می گیرند و خطر سرمازدگی را افزایش می دهند.

به نظر می رسد سردترین دوره هوا در فاصله بین نیمه شب جمعه تا نیمه شب شنبه رخ بدهد و پیش بینی می شود که پایین ترین دمای شبانه تا زیر 20- نیز برسد.

با وجود اینکه چند روز در ژانویه اخیر دما به 20- درجه سانتیگراد رسید، اما آخرین بار 31 ژانویه 2019 دمای هوا در تورنتو به زیر 22- درجه سانتیگراد رسید.

مشکل اینجاست که این هوای سرد چون با وزش باد همراه است، باعث می شود دمای احساس شده توسط انسان در اوج سرما حتی به 30- درجه سانتی گراد نیز برسد؛ در صورتی که فردی تنها 10 تا 30 دقیقه در معرض وزش این بادهای سرد قرار بگیرد، به احتمال زیاد از نظر پوستی دچار سرمازدگی می شود.

درضمن احتمال دارد حداقل دمای روزانه تورنتو در طول روز در این مدت شکسته شود. پایین ترین رکورد دمایی این شهر مربوط به 3 فوریه 1955 با 25- درجه سانتیگراد است.

در این راستا شهرداری تورنتو روز دوشنبه، هشدار هوای بسیار سرد صادر کرد. براساس گزارش سازمان هواشناسی کانادا این سرمای شدید، از منطقه علفزار تا شمال آنتاریو را دربر می گیرد، هر چند این جبهه هوا بسیار سرد است، اما انتظار می ‌رود عمر نسبتا کوتاهی داشته باشد زیرا پیش بینی می شود دمای هوا تا یکشنبه به بالای صفر برسد.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید