اخباراخبار کانادا

تورنتویی ها، تنهاترین و منزوی ترین مردمان کانادا

در یک گزارش جدید تصویر نگران کننده ای از تورنتو ارائه شده است. شهری که ساکنانش با موج تکاندهنده افسردگی، انزوا و مشکلات مالی روزافزون دست بگریبان هستند. 

طبق گزارش جدید Vital Toronto  که هر دو سال یکبار منتشر می شود، ساکنان مرکز اقتصادی و فرهنگی کانادا بطور فزاینده ای احساس تنهایی و انزوا می کنند و سلامت روانی آنها از گزارش قبلی (سال 2021) به مراتب بدتر شده است. 

37 درصد از ساکنان تورنتو که در نظرسنجی شرکت کردند، گفتند حداقل سه یا چهار روز در هفته تنها هستند. 

احساس تنهایی به ویژه نزد نوجوانان بیشتر است. طبق گزارش ها، تنهایی و انزوا نزد دانش آموزان دبیرستانی دو برابر شده و 44 درصد از این گروه سنی احساس تنهایی می کنند.  

وضعیت بحرانی سلامت روان در تورنتو به وضوح در خیابان ها، سیستم ترانزیت و سایر اماکن عمومی مشهود است. تقریبا 1 نفر از هر چهار فرد بزرگسال در تورنتو با علائم افسردگی شدید دست و پنجه نرم می کند. تقریبا 20 درصد از بزرگسالان علائم اضطراب متوسط را گزارش می کنند. 

تنهایی، افسردگی و دیگر چالش ‌های سلامت روان به دلیل بحران گرانی و تورم سرسام ‌آور، نرخ‌ های بهره  و افزایش هزینه‌ های زندگی نسبت به دو سال قبل، تشدید شده اند. 

هم اکنون یک نفر از هر سه فرد ساکن تورنتو درآمد خانوارش را کافی نمی داند. در حالی که این نسبت در سال 2018 یک به پنج بود. 

در آمد کمتر به معنای زندگی در فضاهای تنگ و کوچک است. طبق گزارش، 17 درصد از ساکنان کلانشهر تورنتو در چنین شرایطی زندگی می کنند. این تعداد نزد تازه واردان به کانادا به 32 درصد می رسد. 

ترکیبی از این مشکلات باعث شده شهروندان زمان کمتری را به تعاملات اجتماعی، از جمله کمک و داوطلب شدن در سازمان های خیریه اختصاص بدهند. 

بنیاد Vital Toronto یک کمپین 150 روزه را راه اندازی کرده و امیدوار است بتواند ایمان به آینده شهر را نزد ساکنان احیاء کند. شارون آوری، مدیر بنیاد گفت: به صدا در آوردن زنگ خطر کافی نیست. زمان تغییر مسیر فرا رسیده. باید کاری کنیم که مردم دوباره به شهرشان ایمان بیاورند، زیرا شهر به شهروندانش نیاز دارد. 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید