توبیخ وکیلی تورنتویی که گفته بود “دختر 14 ساله یک زن جوان بالغ جنسی محسوب می شود نه یک کودک”

گری مک کالوم این اظهارات را در یک سوگندنامه به نیابت از یک انجمن کمک به کودکان که در مورد یک دادخواست سوء استفاده جنسی بود، بیان کرد.

گری مک کالوم وکیل تورنتویی، در حالی که نماینده یک انجمن کمک به کودکان در یک شکایت سوء استفاده جنسی بود، اظهار داشت که یک دختر 14 یا 15 ساله یک کودک نیست، بلکه یک «زن جوان بالغ از نظر جنسی» است.

براساس اعلامیه ای که این هفته توسط نهاد ناظر قانونی انتاریو منتشر شد، این وکیل به دلیل این اظهارات با اقدامات انضباطی روبرو است.

ماجرای این پرونده به سال 2018 برمی گردد، درواقع مک کالوم این اظهارات را در سوگندنامه ای که به عنوان وکیل موسسه خدمات کودک و خانواده منطقه Kenora-Rainy River در دادگاه حضور پیدا کرده بود، عنوان کرده است.

به عبارت دیگر مک کالوم در جایگاه انجمن کمک به کودکان چنین اظهاراتی را عنوان کرده و همین باعث شده که این اظهارنظر او، تبعات سنگینی برایش به همراه داشته باشد.

این انجمن پس از رسانه ای شدن این اتفاق، به دلیل خشم گسترده مردم و مقامات استانی، مک کالوم را از سمت وکالت این موسسه اخراج کرد و اظهارات او را «وحشتناک و غیرقابل تحمل» خواند.

این شکایت توسط زنی مطرح شد که مدعی است در دهه 1980 در دوران کودکی در حالی که تحت مراقبت سازمان قبلی انجمن کمک به کودکان بوده، توسط پدرخوانده ‌اش مورد آزار جنسی قرار گرفته است. مک کالوم این بیانیه را در یک سوگندنامه در ژوئیه 2018 در پاسخ به استشهادنامه وکیل شاکی سیمونا جلینک، بیان کرد؛ مک کالوم اکنون با اتهام سوء رفتار حرفه ای در دادگاه جامعه حقوقی مواجه است. براساس دادخواست جامعه حقوقی، مک کالوم در هنگام بیان این اظهارات در این سوگندنامه، «با شرافت و صداقت عمل نکرده است».

پس از اینکه این ماجرا در سال 2019 رسانه ای شد، لیزا مک ‌لئود وزیر وقت کودکان، انجمن ها و خدمات اجتماعی انتاریو گفت که از اظهارات مک کالوم منزجر شده است و متاسف است که چنین فردی وکالت یک انجمن حمایت از کودکان را برعهده گرفته است.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید