اخباراخبار کانادا

توافق دولت کانادا با Meta: اخبار به فیسبوک و اینستاگرام باز می گردد، ولی نه به این زودی!

دولت کانادا با Meta Platforms Inc. توافق کرده تا ممنوعیت نشر اخبار در رسانه های اجتماعی در کانادا برچیده شود. 

اما واقعیت این است که این توافق در پی اذعان دولت کانادا به اشتباه بودن لایحه C-18 است که پلتفرم های رسانه های اجتماعی را به پرداخت پول به خبرگزاری های کانادایی در ازای درج محتوای خبری ملزم می کرد. 

وزیر میراث کانادا، پاسکال رودریگز، اعتراف کرد دولت فدرال پیچیدگی های اینترنت یا اینکه چگونه موسسات رسانه ای کانادایی از انتشار محتوای خود در فیسبوک واینستاگرام سود می برند را درک نکرده بود. وی گفت: می دانیم که رویکرد اولیه ما در مورد لایحه C-18 اشتباه بوده. متعهد هستیم با همه دست اندرکاران صنعت کار کنیم. ما برای تمام خساراتی که لایحه ایجاد کرده است و به بیکار شدن صدها روزنامه نگار منجر شده است، متاسف هستیم. 

از سوی دیگر Meta (شرکت مادر فیسبوک و اینستاگرام) نیز اشتباهات خود را در مدیریت این وضعیت پذیرفته است. این شرکت اعتراف کرد مسدود کردن محتوای خبری آسیب شدیدی به سازمان های رسانه ای در کانادا و عموم مردم وارد کرده است. در ادامه بیانیه شرکت آمده است: ما اکنون می دانیم که صدمات جبران ناپذیری به بار آوردیم که منجر به از دست دادن کانال های حیاتی برای توزیع اخبار و به اشتراک گذاری اطلاعات دقیق مبتنی بر واقعیت شد که جوامع کانادایی برای پیشرفت و به آن نیاز دارند. اقدامات ما برای دموکراسی، جامعه و همچنین تجارت بد بود. 

توافقی که امروز اعلام شد نشان دهنده سازش قابل توجه از سوی دو طرف است. متا موافقت کرد محتوای خبری را حداکثر تا 21 اکتبر 2025 در پلتفرم های خود بازگرداند. در حالی که دولت کانادا متعهد به بازنگری لایحه C-18  و ارزابی مجدد رویکرد خود شد. 

بازگشت محتوای خبری در فیس بوک و اینستاگرام مطمئنا برای کاربران کانادایی که به این پلتفرم ها به عنوان منبع اصلی اطلاعات و تعامل متکی هستند، خبر خوشایند خواهد بود.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید