اخباراخبار کانادا

ته سیگار همچنان بیشترین زباله در ونکوور است 

ته سیگارهای ریخته شده در خیابان ها، پارک ها و سواحل ونکوور، نه تنها منظره ای زشت ایجاد می کنند، بلکه طبیعت، اقیانوس و منابع آبی را آلوده کرده و تنوع زیستی و اکوسیستم را تهدید می کنند. 

متاسفانه چندین کمپین اطلاع رسانی و آموزشی و همچنین تعیین جریمه 10هزار دلاری برای دور انداختن ته  سیگار در خیابان، کمک چندانی به حل این معضل نکرده است. 

ته سیگار از میکروالیاف مصنوعی ساخته شده است که تجزیه آن چندین دهه طول می کشد و می تواند مواد شیمیایی سمی مانند آرسنیک و سرب را وارد طبیعت کند. به گفته سازمان‌ هایی مانند  Ocean Wise  مستقر در ونکوور، این الیاف وقتی در محیط تجزیه می ‌شوند، می توانند توسط حیوانات خورده شوند. 

شهرداری ونکوور تخمین می‌ زند که روزانه بیش از 400 هزار ته سیگار به عنوان زباله در شهر باقی می‌ ماند. 

سیگاری‌ ها در ونکوور اذعان دارند راه های زیادی برای دور انداختن ایمن ته سیگار وجود دارد، اما بسیاری از آنها به سادگی آن را روی زمین می اندازند. در مقابل برخی گفتند از زیرسیگاری های قابل حمل برای دفع صحیح آن استفاده می کنند. 

شهرداری ونکوور امیدوار است که آموزش و اطلاع رسانی بیشتر و همچنین مشارکت مردم در مجاب کردن دوستان و بستگان سیگاری به دفع صحیح ته سیگار بتواند به حل این معضل کمک کند.

یادآور می شود ونکوور استعمال سیگار و حشیش را در پارک ها و سواحل و در بسیاری از مکان های عمومی ممنوع کرده است. دور انداختن ته سیگار روی زمین مشمول جریمه بین 250 تا 10 هزار دلار است. اما این رویکرد تنبیهی به ندرت در ونکوور اجرا می شود.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید