اخباراخبار کانادا

تهدید بزرگترین سازمان مسلمانان کانادا به کلاهبرداری

تحقیقات نشان می دهند که بزرگترین سازمان مسلمانان کانادا با جعل اسناد پلیس سواره نظام سلطنتی (RCMP) و آژانس درآمد کانادا، تهدید به یک کلاهبرداری گسترده شده است. کلاهبرداران قصد دارند از این مدارک جعلی برای تشکیل پرونده تامین مالی تروریسم برعلیه این موسسه خیریه استفاده کنند.

بیش از یک سال است که انجمن مسلمانان کانادا، اسنادی را از یک فرستنده ناشناس دریافت می کند که نشان می دهند مقامات سعی دارند این سازمان را به دام بیاندازند. این سازمان در حال حاضر 22 مسجد و مرکز اجتماعی و 30 مدرسه را در 13 شهر کانادا اداره می کند.

حال تحقیقات نشان داده که مدارک ارسال شده به این سازمان جعلی هستند. این اسناد حاوی بیش از صدها صفحه هستند که شامل موارد زیر می شوند: پرینت ایمیل هایی که شبیه ایمیل های داخلی دولتی بین بازرسان جنایی هستند، احکام جعلی RCMP و سوابق جعلی نقل و انتقال پول از طریق سیستم بین بانکی سوئیفت به حساب های خارج از کشور که ظاهرا متعلق به جاسوسان این سازمان هستند. این اسناد اکنون به پلیس RCMP ارجاع داده شده اند، آنها در بیانیه ای اعلام کرده اند که در حال بررسی این اسناد هستند.

اما سازمان مسلمانان کانادا علی رغم وجود شواهد زیاد، هنوز متقاعد نشده که این اسناد جعلی هستند. شرف شراف الدین، رئیس استراتژی سازمان مسلمانان کانادا در بیانیه ای گفت: «این سازمان از دولت فدرال می خواهد که تحقیقات مستقلی را در این زمینه انجام دهد، تا مشخص شود که آیا فرد یا افرادی در یک اداره یا سازمان دولتی به منظور بدنام کردن مسلمانان پشت این ماجرا هستند یا خیر؟»

آقای شراف الدین افزود: «این اسناد کاملا پیچیده، دقیق و دردسرساز هستند. اسناد یا محتویات آنها به احتمال بسیار زیاد در داخل دولت فدرال یا آژانس های آن تهیه شده اند، زیرا هیچ کس خارج از دولت فدرال یا آژانس های آن به چنین اطلاعاتی دسترسی ندارد».

این ادعاها در حالی مطرح می شوند که روابط بین سازمان مسلمانان و آژانس درآمد کانادا، مملوء از تنش است. زیرا آژانس مالیاتی از سال 2015 فعالیت های این موسسه خیریه را تحت یک حسابرسی بسیار دقیق قرار داده که مقدمه ای برای لغو وضعیت خیریه آن است. البته این تحقیقات هیچ گونه ارتباطی با اتهام تامین مالی تروریسم ندارند.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید