اخباراخبار کانادا

تنوع زبانی در مارکهام، کاندیداها را بر آن داشته که برای معرفی خود به زبان های کانتونی و چینی ماندارین متوسل شوند

ریچ لاو کاندیدای شورای شهر مارکهام است، او خانه به خانه در می زند و خود را با زبان های انگلیسی، چینی ماندارین و کانتونی معرفی می کند. 

تقریبا 17 درصد مردم مارکهام به زبان کانتونی صحبت می کنند، کمی بیش از 12 درصد ساکنان این منطقه نیز به زبان ماندارین صحبت می کنند. از این رو لاو احساس می کند که این رویکرد، توجه افراد تازه وارد و مهاجرین را به او جلب خواهد کرد. 

لاو مجری تلویزیون و گزارشگر بخش اخبار است که سالهاست به زبان کانتونی روی آنتن صحبت کرده است. او برای نامزدی در شورای شهر، کار خود را رها کرد و اکنون خانه به خانه به دنبال جمع کردن رای است. لاو به در هر خانه ای که می رود با استقبال اهالی آن خانه مواجه می شود، زیرا آنها بلافاصله او را می شناسند و به او لبخند می زنند. او علاوه بر این صحبت ها، جزوه هایی را به زبان های مختلف آماده کرده که هر کدام را در جیب خاصی گذاشته و در صورت لزوم از آنها نیز استفاده می کند.

لاو می داند که موانع زبانی چالش عمده ای برای مشارکت مردم این منطقه در انتخابات هستند، به همین دلیل معتقد است که مقامات مارکهام باید تلاش بیشتری برای رفع این موانع انجام دهند.

البته در این راستا تاکنون تلاش های مختلفی صورت گرفته است. به عنوان مثال شهرداری مارکهام اطلاعیه های مهم انتخاباتی را در وب سایت خود به زبان های مختلف ترجمه می کند، در ضمن جلسات آموزشی انتخابات را نیز به چندین زبان مختلف برگزار می کند. 

در تورنتو نیز اقدامات مشابهی صورت گرفته است، به عنوان مثال شهرداری تورنتو، کتابچه نحوه رای دادن را به 25 زبان مختلف ترجمه کرده است.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید