اخباراخبار کانادا

تنزل رتبه پاسپورت کانادایی در جدول قدرتمندترین گذرنامه های جهان 

کانادا- رتبه ‌بندی جدید قوی‌ ترین پاسپورت‌ های جهان، گذرنامه کانادا را در میان ده کشور برتر جهان قرار داده – اما در واقع رتبه کانادا در سال‌ های اخیر تنزل کرده است. 

شرکت مشاوره مهاجرتی Henley & Partners  در شاخص جدید خود 199 گذرنامه و دسترسی دارندگان آنها به 227 مقصد بین المللی مختلف را معرفی کرد. جایگاه هر گذرنامه بر اساس تعداد کشورهایی که امکان سفر بدون ویزا به آنها وجود دارد، تعیین می شود. 

بر این اساس، گذرنامه ژاپن با ارزش ترین در جهان می باشد، زیرا امکان سفر بدون ویزا به 193 کشور مختلف جهان را فراهم می کند. سنگاپور و کره جنوبی در رتبه دوم قرار دارند و دارندگان گذرنامه می توانند بدون دریافت ویزا به 192 کشور سفر کنند. 

آلمان و اسپانیا مشترکا جایگاه سوم را اشغال کرده و فرانسه، ایرلند، پرتغال و بریتانیا در رده های بعدی قرار گرفتند. در مکان هفتم، ایالات متحده در کنار کشورهایی مانند نروژ، سوئیس و بلژیک قرار گرفته است. 

در رده بندی سال 2022، کانادا در کنار جمهوری چک، یونان، مالت و استرالیا در جایگاه هشتم قرار دارد. دارندگان این گذرنامه ها می توانند بدون ویزا به 185 کشور جهان سفر کنند. 

لازم به یادآوریست که پاسپورت کانادا در سال 2020 در رتبه نهم و در سال های 2016 تا 2019 در رتبه ششم جدول جهانی قرار داشت. ضمن اینکه در سال 2015 مشترکا با کشورهای نیوزیلند، بلژیک و اسپانیا جایگاه چهارم را اشغال نمود. 

در مقایسه، در انتهای شاخص 2022 ، سوریه، عراق و افغانستان قرار دارند. دارندگان گذرنامه این کشورها فقط می توانند بدون ویزا به ترتیب به 30، 29 و 27 کشور بدون ویزا دسترسی داشته باشند.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید