اخباراخبار کانادا

تمدید ممنوعیت خرید خانه در کانادا توسط خریداران خارجی تا سال 2027

دولت فدرال برای دو سال دیگر اتباع و شرکت های خارجی را از خرید املاک مسکونی در کانادا  منع کرد. این آخرین اقدام از مجموعه اقداماتی است که با هدف رسیدگی به نگرانی های مربوط به افزایش سرسام آور قیمت ها در بازار مسکن، در نظر گرفته شده است. 

کریستیا فریلند، وزیر دارایی خبر تمدید ممنوعیت تا سال 2027 را اعلام کرد. این ممنوعیت که از سال گذشته اجرایی شد، قرار بود در ابتدای سال 2025 منقضی شود. 

طبق قانون استثناهایی وجود دارد. از جمله برای دارندگان مجوز کار موقت، متقاضیان پناهندگی و دانشجویان بین المللی دارای معیارهای خاص. افراد غیرکانادایی که ممنوعیت را نقض کنند تا 10 هزار دلار جریمه شده و به فروش ملک محکوم می شوند. 

داده های آمار کانادا از سال 2020، آخرین سال ثبت شده، نشان داد که 7 درصد از کاندومینیوم های بریتیش کلمبیا متعلق به افراد غیر مقیم است و با هدف سرمایه گذاری خریداری شده است. 

دولت فدرال می گوید ممنوعیت خرید خارجی یکی از اقداماتی است که اخیراً برای افزایش تعداد خانه‌ های در دسترس برای کانادایی‌ ها در نظر گرفته شده است. این شامل حذف GST اس ساخت واحدهای  اجاره ای جدید و اختصاص میلیاردها دلار به شهرداری ها برای ساخت و ساز مسکن مقرون بصرفه است. 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید