اخباراخبار کانادا

تمدید شدن مجوز کار دانشجویی به مدت ۱۸ ماه در کانادا

به گزارش ایران جوان و به نقل از thestar دولت کانادا روز جمعه اعلام کرد، فارغ التحصیلان بین المللی که مجوز کار آنها منقضی شده یا در حال انقضا است، می توانند مجوز کار خود را 18 ماه دیگر در کانادا تمدید کنند. 

بر این اساس دارندگان مجوز کار تحصیلات تکمیلی (PGWP) که واجد شرایط می باشند از تاریخ 6 آوریل می توانند از طریق آنلاین نسبت به بروزرسانی پرونده خود اقدام کنند.

در حالت کلی PGWP قابل تمدید نیست، اما سیاست ‌های مشابهی دو بار در طول همه‌گیری اعمال شد و براساس آنها به فارغ ‌التحصیلان بین ‌المللی اجازه داده شد در کانادا بمانند و کار کنند، زیرا مهلت مجوز کار بسیاری از آنها به پایان رسیده بود و به دلیل انباشت صدها هزار پرونده مهاجرتی، امکان پیگیری پرونده اقامت دائم برای آنها وجود نداشت.

براساس این طرح جدید افرادی که دارای مجوز کار منقضی شده در سال های 2022 و 2023 هستند، می توانند مجوز خود را تمدید کنند. این افراد حتی اگر در انتظار رسیدگی به درخواست مجوز کار جدید باشند، می توانند مجوز کار موقت دریافت کنند.

در ادامه گزارش تورنتو استار آمده است:

شان فریزر وزیر مهاجرت درباره این طرح گفت: «ما باید از هر وسیله ای که در اختیار داریم برای حمایت از کارفرمایانی استفاده کنیم که همچنان برای استخدام کارگران ماهر با چالش روبرو هستند.

ما می خواهیم همچنان از وجود این افراد با استعداد در کانادا استفاده کنیم. هدف ما تنها پر کردن شکاف ‌های کوتاه ‌مدت در نیروی کار نیست، بلکه به دنبال تامین نیازهای اقتصاد در بلند مدت هستیم».

بسیاری از دانشجویان و مدافعان این طرح از این اقدام دولت ابراز رضایت کرده اند، زیرا عدم رسیدگی به پرونده های مهاجرتی باعث شده بود که برخی از کارفرماها و وکلا از وضعیت این دانشجویان سوء استفاده کنند. 

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید