اخباراخبار کانادا

تماس مشتریان برگر کینگ با 911 برای شکایت بابت سفارش اشتباه 

با اینکه پلیس بارها به مردم یادآور شده فقط برای موارد اضطراری با 911 تماس بگیرند، اما برخی از مشتریان رستوران زنجیره ای Burger King احساس می کنند حق دارند برای شکایت از کیفیت غذا و یا سفارش اشتباه با پلیس تماس بگیرند. 

برگر کینگ اخیرا صدای ضبط شده تماس برخی از مشتریان با 911 را به عنوان بخشی از آخرین کمپین تبلیغاتی خود برای معرفی بخش دریافت بازخورد، منتشر کرده است. در یکی از تماس ها، مشتری زن از درایو-ترو با 911 تماس گرفته و شکایت می کند که 4 بار از کارکنان خواست همبرگر او را درست آماده کنند، اما هربار اشتباه کردند. مامور 911 از تماس گیرنده می پرسد: دقیقا چه کاری می خواهید برای شما انجام بدهیم؟. این زن در پاسخ می گوید: مامور بفرستید تا از من محافظت کند! 

در تماسی دیگر، یک مشتری مرد که از سرو نشدن لیموناد در رستوران عصبانی شده با 911 تماس می گیرد و می گوید کارمند رستوران حاضر نیست غذای سفارش شده را بدون دریافت پول آن، تحویل بدهد. مامور 911 در نهایت به مشترین خشمگین توصیه می کند که محل را ترک کند. 

برگر کینگ به مشتریان خود پیشنهاد می کند به جای تماس با 911، بازخورد خود را با Burger King درمیان بگذارید و یک Whopper  رایگان دریافت کند. 

 

جهت مشاهده منبع این خبر اینجا کلیک کنید

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید