اخباراخبار کانادا

تلاقی حفاظت از جنین و حقوق زنان در کانادا

به گزارش ایران جوان و به نقل از nationalpost سالهاست وضعیت جنین در کانادا از منظر قانونی در وضعیت مناسبی قرار ندارد.

در این راستا یک نماینده محافظه کار برای اصلاح قوانین در این زمینه مواردی را پیشنهاد کرده است که ظاهرا تا حدودی قرار است به این آشفته بازار سر و سامان بدهد.

این اصلاحیه توسط خانم کاتای واگانتال نماینده ساسکاچوان ارائه شده است. در لایحه پیشنهادی او تحت عنوان C-311، پیشنهاد شده موارد زیر به اصول مجازات در بخش 718 قانون کیفری اضافه شوند: «شواهدی که نشان می دهند مجرم در حین ارتکاب جرم با وجود اینکه می دانسته قربانی او باردار است باز هم از او سوء استفاده کرده است» و «شواهدی که نشان می دهند جرم باعث آسیب جسمی یا روحی به قربانی باردار شده است».

مشکل این است که در حال حاضر تنها زمانی متجاوز در صورت آسیب رساندن به جنین، گناهکار شناخته میشود که جنین زنده به دنیا بیاید و اگر به هر دلیلی جنین زنده از رحم مادر خارج نشود.

شخص متجاوز حتی در صورتی که باعث مرگ جنین شده باشد، محکوم به قتل نمی شود.

در ادامه گزارش nationalpost آمده است:

با این وجود جویس آرتور، مدیر اجرایی ائتلاف حقوق سقط جنین کانادا معتقد است که هر چند این لایحه در ظاهر قدم مثبتی محسوب می شود، اما به دلایل مختلفی ممکن است امکان سوء استفاده را فراهم کند. زیرا به عقیده او چنین قانونی ممکن است توسط جنبش ضد سقط جنین مورد سوء استفاده قرار بگیرد و حتی ممکن است موجب افزایش محدودیت ها شود.

اما چه محدودیت هایی؟ محدودیت هایی که قرار است به نام محافظت از جنین مانع از سقط جنین در موارد حاد شوند. به همین دلیل خیلی ها معتقدند که باید در این زمینه با احتیاط قدم برداشت و نباید با لجام های قانونی افراد را اسیر خود کرد. زیرا در بسیاری از موارد خود پزشکان و زنان بهتر از قانونگذاران صلاح کار خود را می دانند.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید