مقالاتمقالات اجتماعی

تلاش گروهی از دانشجویان جهت خرید کیسه خواب برای افراد بی خانمان

به روزهای پایانی سال 2022 نزدیک می شویم. خیلی ها در این روزها به فکر خرید و آماده کردن خود برای جشن های سر سال هستند. به همین به راحتی فراموش می کنیم که بسیاری از همنوعان ما به دلیل اینکه چرخ روزگار بر وفق مرادشان نچرخیده است، مجبورند شب و روز خود را در خیابان ها سر کنند.

اما همیشه افراد نوع دوستی وجود دارند که جامعه را زیبا می کنند. به عنوان مثال امسال گروهی از دانشجویان پرستاری تورنتو تصمیم گرفته اند بودجه لازم را برای خرید 50 کیسه خواب برای افراد بی خانمان تورنتو، جمع آوری کنند.

هدف این کمپین با عنوان «پروژه 5050: 50 کیسه خواب برای 50 نفر» جمع آوری بودجه لازم برای 50 کیسه خواب با کیفیت برای 50 نفر از بی خانمان های تورنتو است.

در صفحه GoFundMe این پروژه آمده است: «زمستان به سرعت فرا می رسد، این در حالی است که حدود 10000 نفر بی خانمان در تورنتو زندگی می کنند که نیازمند حمایت ما هستند. گرم خانه ها، استراحت‌ گاه های ۲۴ ساعته، پناهگاه‌ ها و مراکز مشابه به دلیل جمعیت بالای افراد بی خانمان کاملا مستاصل شده اند؛ به همین دلیل هزاران نفر از تورنتویی ها باید شب را در فضای بیرون بگذرانند».

مگان تریس سازمان دهنده این کمپین می گوید که این ایده را از «برنامه پزشک محقق مستقر در تورنتو» وام گرفته است. این برنامه باعث شد که او ایده این پروژه را با همکلاسی های خود مطرح کند.

او در ادامه توضیح داد: «من به این افراد علاقه خاصی دارم. آنها نیازهای زیادی دارند و از مشکلات زیادی رنج می برند»؛

از آنجایی که اکثر کیسه خواب های معمولی برای دمای زیر صفر مناسب نیستند، تریس گفت که این گروه قصد دارد کیسه خواب های حرفه ای که به طور خاص در برابر دمای منفی زمستان مقاومت کنند را خریداری کند.

هر یک از این کیسه خواب ها بین 200 تا 300 دلار قیمت دارند.

در بیانیه این کمپین آمده است: «ما از انتظار کشیدن برای تغییر سیاست ها خسته شده ایم، از اینکه احساس می کنیم کاری از دستمان برنمی آید خسته شده ایم. ما به راهکارهای سریع و ضربتی نیاز داریم و به تنهایی نمی توانیم این کار را انجام دهیم».

تریس گفت در صورتی که این کمپین به اهداف خود برسد، پول مازاد صرف خرید لباس های زمستانی مانند ژاکت، چکمه، کلاه، دستکش و جوراب برای سازمان های خیریه می شود.

انتشار اخبار فعالیت این کمپین در شبکه‌های اجتماعی، باعث جلب توجه شرکتMEC (فعال در زمینه تجهیزات کوهستانی) شد، در این راستا سخنگوی این شرکت اعلام کرده تخفیف ویژه ای را برای این کمپین در نظر خواهد گرفت.

تریس گفت: «خانواده و دوستان ما نقش مهمی در انتشار اخبار فعالیت این کمپین در رسانه های اجتماعی بازی کردند. با این وجود جمع آوری کمک مالی کار آسانی نیست. گاهی اوقات احساس می کنیم هر چه فریاد می زنیم کسی صدای ما را نمی شنود.

در حالی که هر یک از افراد جامعه با پرداخت تنها 5 دلار می توانند جان همنوع خود را نجات دهند».

این گروه در ابتدا کارتن خواب های تورنتو را در اولویت قرار داده، زیرا این شهر بیشترین تعداد افراد بی سرپناه را در دل خود جای داده است. آنها انتظار دارند این کمپین از دسامبر تا فوریه به اهداف خود برسد.

در زمان نگارش این مقاله کمتر از 3000 دلار کمک مالی جمع آوری شده و هنوز تا هدف 12500 دلاری این کمپین، راه نسبتا درازی در پیش است.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید