اخباراخبار کانادا

تلاش کانادا برای تسریع روند رسیدگی به درخواست های مهاجرت ساکنان مناطق زلزله زده

به نقل از torontosun : شان فریزر وزیر مهاجرت، این هفته اعلام کرد که کانادا قصد دارد درخواست‌ های مهاجرت ساکنان مناطق زلزله ‌زده ترکیه و سوریه را برای ورود به کانادا سریعا پیگیری کند.

دو زمین لرزه بزرگ روز دوشنبه جنوب غرب ترکیه و شمال غرب سوریه را لرزاندند و هزاران ساختمان را ویران و ده ها هزار نفر را بی خانمان کردند.

تعداد کشته های تایید شده این حادثه مرگبار همچنان در حال افزایش است و براساس آمارها در حال حاضر تعداد کشته شدگان از مرز 20 هزار نفر تجاوز کرده است.

فریزر گفت که سازمان مطبوع او در تلاش است تا تاثیر این فاجعه را بر متقاضیان اقامت دائم کانادا بررسی کند، تا براساس پیامدهای آن، روش مناسبی برای کمک به این افراد پیدا کند.

روز چهارشنبه کانادا یک تیم ارزیابی بلایای طبیعی را به مناطق زلزله زده اعزام کرد.

دولت گزارش داد که تیم پشتیبانی مهندسی، پزشکی و نقشه برداری را به این مناطق اعزام کرده است. اعضای تیم تاکنون چندین خیابان را پاکسازی کرده اند، سیستم های تصفیه آب برای ساکنان این مناطق تهیه کرده اند، در میان آنها رادیو توزیع کرده اند و حدود 3000 متر مکعب آوار را پاکسازی کرده اند.

آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل متحد با توجه به پایان یافتن زمان طلایی برای نجات دادن افراد احتمالی زنده در زیر آوار، از جامعه بین المللی درخواست کرده است تا هر چه زودتر برای ترکیه و سوریه کمک های مالی فراهم کنند و برای دسترسی فیزیکی به مناطق زلزله زده سوریه تلاش کنند.

روز چهارشنبه، دولت اعلام کرد که 10 میلیون دلار کمک مالی به صلیب سرخ کانادا برای امدادرسانی به زلزله زدگان اختصاص می دهد.

اما برخی از گروه ها از جمله فدراسیون انجمن های ترک کانادا، معتقدند که این اقدامات کافی نیست و از دولت اتاوا خواسته اند بیشتر در این زمینه از خود مایه بگذارد.

هدر مک فرسون منتقد روابط خارجی حزب دموکراتیک جدید کانادا، روز پنجشنبه در مجلس عوام گفت: «عملیات  های امدادی در ترکیه و سوریه در هفته‌ های آینده به حمایت بسیار بیشتری نیاز خواهند داشت. همکاران کانادایی ما برای کمک پیش قدم شده اند، اما به حمایت بیشتری نیاز دارند».

در این راستا انجمن ترک های کانادا اعلام کرده است که اقلامی مانند پتو، لباس، چکمه، چادر، کیسه خواب و محصولات بهداشتی را در دفتر خود در اتاوا می پذیرند و پس از جمع آوری برای بازماندگان زلزله ارسال می کنند.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید