اخباراخبار کانادا

تلاش کالج های انتاریو برای محافظت از دانشجویان بین المللی

به گزارش ایران جوان و به نقل از the star کالج های انتاریو با توجه به افزایش نگرانی ‌های در مورد رفتارها با دانشجویان بین‌المللی در این کشور، در حال تدوین مجموعه‌ای از قوانین به منظور محافظت از دانشجویان خارجی هستند.

این استانداردهای جدید در شرایطی اعمال می شوند که نگرانی دانشجویان بین ‌المللی در مورد تحصیلات دانشگاهی در کانادا در حال افزایش است و روز به روز بیشتر واقعیت ‌های سخت مالی و شغلی تحصیلات دانشگاهی در کانادا برای آنها عیان می شود؛ لیندا فرانکلین مدیرعامل کالج انتاریو در این باره گفت: «ما باید اطلاعات واقعی در مورد تحصیلات دانشگاهی در کانادا به دانشجویان بین المللی ارائه دهیم.

آنها باید به خوبی با مجوزهای کار در این کشور و نحوه شمول آنها آشنایی داشته باشند. ما باید مطمئن شویم از دانشجویان بین المللی ما به خوبی مراقبت می شود».

در ادامه گزارش تورنتو استار آمده است که این استانداردهای جدید 12 صفحه ای برای آموزش بین المللی، حوزه های مختلفی را پوشش می دهد که شامل بازاریابی، برنامه ریزی و پذیرش می شود؛ الزام کارفرمایان به تکمیل یک برنامه آموزشی معتبر و کمک به اسکان دانشجویان بین المللی، یکی دیگر از بخشهای قوانین جدید است.

طبق آمار دفتر آموزش بین ‌المللی کانادا، سال گذشته 807750 دانشجوی بین ‌المللی در کانادا در تمامی مقاطع تحصیلی تحصیل می‌ کردند که نسبت به پنج سال قبل 43 درصد افزایش داشته است.

دانشجویان هندی 40 درصد و سپس دانشجویان چینی 12 درصد این افراد را به خود اختصاص می دهند؛

بیش از نیمی از این دانشجویان بین ‌المللی در انتاریو تحصیل می ‌کنند و خیلی ها هم به سمت کالج های استانی گرایش پیدا کرده اند، زیرا دوره های آنها عموما ارزان‌تر و کوتاه ‌تر از دانشگاه ‌ها است و به دانشجویان اجازه می‌ دهند زودتر اجازه کار و احتمالا اقامت دائم را دریافت کنند.

براساس یک گزارش دولتی استانی، دانشجویان بین‌المللی 30 درصد از کل دانشجویان کالج‌ های دولتی انتاریو را تشکیل می ‌دهند. این افراد در سال 2020 حدود 1.7 میلیارد دلار شهریه پرداخته اند که 68 درصد از کل درآمد شهریه کالج‌ های دولتی انتاریو را تشکیل می دهد.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید