اخباراخبار کانادا

تلاش چند ساله مرد نابینا برای دریافت دارو در شیشه سخنگو

کبک- دین استیسی، اهل گاتینو، که 17 سال قبل بینایی اش را از دست داد و برای درمان دیابت و بیماری های مرتبط روزانه انسولین و حداقل 10 قرص مصرف می کند، سال هاست که برای متقاعد کردن داروخانه Rexal برای استفاده از شیشه های سخنگو، تلاش می کند. 

او به علت نابینایی مجبور است برای مدیریت داروها و خودداری از مصرف بیش از حد یا کمتر از اندازه دارو به دیگران اتکا کند. بخصوص که یک اشتباه در دوز انسولین می تواند عواقب جدی، از جمله شوک دیابتی یا هیپوگلیسمی به دنبال داشته باشد. استیسی می گوید حتی برای دریافت و سفارش مجدد داروی صحیح نیز با مشکل روبرو است.

برای پیشگیری از این اشتباهات ScripTalk وجود دارد که از سال 2010 در کانادا در دسترس است. فناوری از یک تراشه فرکانس رادیویی متصل به ته بطری دارو استفاده می کند. این فناوری  اطلاعاتی مانند دوز، دستورالعمل مصرف، هشدارها و زمان پر کردن مجدد را بصورت گویا یا از طریق تلفن هوشمند اعلام می کند.  

استیسی از سال 2017 با داروخانه رکسال درگیر است. اگرچه داروخانه بارها به او اطمینان داده که درخواست را بررسی می کند، اما هیچ پیشرفتی حاصل نشده است. حتی در ماه جون، رکسال به شرکت ScripTalk اطلاع داد که از فناوری استفاده نخواهد کرد.  

پس از اینکه خبرنگاران بخش Go Public سی بی سی نیوز درگیر ماجرا شدند، رکسال موضع خود را تغییر داد و با اذعان به کوتاهی در رسیدگی به درخواست استیسی، قول اقدام سریع را داد. به استیسی گفته شد شعبه محلی او – در خیابان Laurier West اتاوا، از ScripTalk استفاده خواهد کرد. اما علیرغم سپری شدن دوازده هفته، اقدامی صورت نگرفته و داروخانه علت تاخیر را توضیح نداده است. 

1.5 میلیون کانادایی که با مشکلات شدید بینایی دست و پنجه نرم می کنند. اکنون با مجموعه ای از داروخانه ها روبرو هستند که دسترسی های متفاوتی به نسخه های سخنگو ارائه می کنند. برای کسب اطلاع در مورد این داروخانه های محلی، کد پستی خود را در لینک زیر وارد کنید:  

 

www•envisionamerica•com/participating-pharmacies

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید