مقالاتمقالات اجتماعی

تلاش های ناموفق پزشک بیکار نپالی برای پیدا کردن کار

آکاش کومار میشرا هر روز برای شغل درخواست می‌دهد و به دنبال این است که پاسخی از کسانی که روز قبل به سراغ‌شان رفته دریافت کند. وی صدها درخواست شغلی ارائه داده اما هیچ پاسخی جز شغل‌های رده پایین دریافت نکرده است. میشرا به خبرگزاری سی‌بی‌سی گفت: با وجود تلاش‌هایم، شغلی پیدا نکردم و این مشکل بزرگی است که بعد از مهاجرت به کانادا با آن روبه‌رو شده‌ام.  

میشرا در گذشته در نپال و دوبی به عنوان پزشک فعالیت می‌کرد. او متوجه است که بدون گواهی‌های لازم در کشور کانادا نمی‌تواند در این کشور کار پزشکی کند. او فکر می‌کرد سال‌ها تحصیل و تجربه‌اش به وی کمک می‌کند تا شغل مناسبی پیدا کند. وی در زمینه مراقبت‌های بلندمدت، اعتیاد و مدیریت بیمارستان تجربه دارد. همه می‌گویند در این کشور به پزشک، پرستار و کارکنان بهداشتی نیاز داریم اما روند به کارگیری بسیار کند پیش می‌رود. 

میشرا افزود که به دنبال کاری مثل دستیار پزشک است که می‌تواند در اینجا تجربه بیشتری به دست آورد. او گفت: من می‌خواهم به عنوان یک پزشک خارجی ‌آموزش ‌دیده، در اینجا نقشی مهم ایفا کنم و به بهبود سلامت جامعه بپردازم. اما هنوز کاری پیدا نکرده‌ام. 

مقامات بهداشتی نیز تایید می‌کنند که با وجود کمبود پزشک، موانعی مانند معادل‌سازی مدرک تحصیلی و تاییدیه های رسمی سبب شده تا پزشکان باتجربه خارجی نتوانند بلافاصله در سیستم خدمات بهداشتی مشغول به کار شوند.  میشرا می گوید: آرزوهای بسیار بزرگی داشتم. فکر می‌کردم پس از مهاجرت به کانادا می‌توانم کار خوبی پیدا کنم اما اینجا هیچ اتفاقی نیفتاد. آرزوهایم کاملا نابود شده است. 

او همراه همسرش شریا کارکی به دلیل سابقه کاری در حوزه سلامت توانستند مقیم دائم کانادا شوند. او تاکید کرد که هنوز به دنبال فرصتی برای نشان‌ دادن توانایی‌های خود است، اما بدون حمایت‌های لازم، آرزوهایش دست نیافتنی است. کارکی در حال حاضر به عنوان کارمند بخش مراقبت کار می‌کند اما درآمد حاصل از این کار برای تامین هزینه‌های آنها و پسر 11 ماهه‌شان کافی نیست. او گفت: وضعیت بسیار سختی برای ما پیش آمده است. او مردی است که هم در کشور خودمان و هم در دوبی در حال کار بوده است. این وضعیت بسیار سخت است. می‌خواهم او شغل مناسبی پیدا کند. 

کارشناسان حوزه مهاجرت و امور بین‌المللی نیز این موضوع را تایید می‌کنند. آنها معتقدند دولت کانادا باید راهکارهایی برای بهره‌برداری بهتر از مهارت‌ها و توانایی‌های مهاجران آموزش‌دیده ارائه دهد. به گفته متخصصان، باید ابزارها و قوانینی تهیه شود تا پذیرش و مشارکت مهاجران آموزش‌دیده در بازار کار تسهیل شود تا از این طریق به بهبود وضعیت اقتصادی خود و کشور میزبان کمک شود.

 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید