اخباراخبار جهان

تلاش غیرمستقیم بایدن برای شکست اوکراین در جنگ

به گزارش ایران جوان و به نقل از express جو بایدن رئیس ‌جمهور ایالات متحده به دلایلی نامشخص قصد دارد علیرغم تحریم ‌های این کشور به دلیل حمله به اوکراین، حدود یک میلیارد دلار سوخت هسته ای از روسیه خریداری کند.

پس از اینکه ولادیمیر پوتین در فوریه 2022 دستور حمله به اوکراین را صادر کرد، ایالات متحده و سایر متحدانش به سرعت سیستم مالی روسیه، منابع انرژی و الیگارش های آن را تحریم کردند.

هدف از این تحریم ها اعمال فشار به دولت روسیه برای پایان جنگ بود. با این وجود یکی از با ارزشترین منابع روسیه یعنی سوخت هسته ای، هنوز هم توانسته از تبعات جنگ فرار کند.

به همین دلیل علی رغم اینکه ایالات متحده در تلاش است از طریق اعمال تحریم ها اقتصاد روسیه را فلج کند، اما مصمم است که حدود یک میلیارد دلار سوخت هسته ای از روسیه خریداری کند.

در ادامه گزارش express آمده است:

براساس گزارش های موثق، شرکت انرژی هسته ای دولتی روساتوم روسیه یک چهارم سوخت هسته ای ایالات متحده را تامین می کند.

.

و ایالات متحده همچنان با وجود اعمال تحریم ها بر این کشور، به پرداخت هزینه سوخت های خریداری شده خود ادامه می دهد و مجموعا یک میلیارد دلار در سال گذشته برای این هدف هزینه کرده است.

ربکا کوفلر افسر سابق آژانس اطلاعات دفاعی ایالات متحده چندان از شنیدن چنین چیزی تعجب نمی کند، او می گوید: «ایالات متحده در حال حاضر حدود 51 درصد از اورانیوم مورد نیاز خود را از روسیه و کشورهایی مانند قزاقستان تهیه می کند. زیرا روسیه به شدت بر این بازار تسلط دارد و ایالات متحده تقریبا چاره ای به جز این ندارد».

این تحلیلگر نظامی هر چند انجام چنین کاری از سمت ایالات متحده را منطقی می داند، اما معتقد است که این کار نشان می دهد حمایت آمریکا از اوکراین بیشتر ظاهرسازی است.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید