اخباراخبار کانادا

تلاش ترودو برای تغییر رنگ پاسپورت های آبی رنگ معروف کانادایی به قرمز

به گزارش ایران جوان و به نقل از torontosun لیبرال ‌های هم حزب ترودو می ‌خواهند پاسپورت شما را به رنگ قرمز لیبرال دربیاورند و نمادهای ملی کانادا را در تصویر خود تلفیق کنند.

دولت ترودو در همین راستا سعی دارد گذرنامه های کانادایی را تغییر دهد؛ حذف تصاویر یادبود ملی ویمی کانادا در فرانسه یا پرتره پدران کنفدراسیون از گذرنامه های کانادایی، جزء آن دسته از اقداماتی هستند که گویا دولت ترودو قصد انجام آنها را دارد.

گویا لیبرال‌ ها قصد دارند علاوه بر تغییر پاسپورت، از تاج‌ گذاری پادشاه چارلز سوم برای تغییر یک‌ جانبه نشان کانادا استفاده ‌کنند.

هنوز طرح جدید نشان ملی که بر جلد گذرنامه های کانادایی قرار می گیرد، فاش نشده است. اما گویا قرار است در این طرح برگ‌ های افرا، دانه ‌های برف و ستاره ‌ها جایگزین تمام نمادهای مسیحی و مذهبی شوند.

نشان کنونی از سال 1957 مورد استفاده قرار گرفته است، اما در دهه 1990 توسط دولت کرتین به روز شد.

در ادامه گزارش torontosun آمده است:

گویا تصمیم شاه چارلز برای استفاده از صلیب تودور در بالای تاج خود به جای صلیب سنت ادوارد که مادر مرحومش از آن حمایت می کرد، یکی از دلایل اصلی تغییر این نشان بوده است.

هنوز مشخص نیست که کدام یک از این گمانه زنی ها صحیح است و قرار است چه چیزهایی واقعا از نمادهای کانادا حذف شوند و چه چیزهایی جایگزین آنها.

باید منتظر ماند و دید!

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید