اخباراخبار کانادا

تلاش برای افزایش اختیارات قانونی پلیس در زمینه مبارزه با تجارت غیرقانونی سیگار

به گزارش ایران جوان و به نقل از ckdr حزب دموکراتیک جدید کانادا در حال ارائه لایحه ای است که در صورت به تصویب رسیدن، اختیارات قانونی پلیس در زمینه مبارزه با تجارت غیرقانونی سیگار را افزایش می دهد.

در صورت تصویب این لایحه، پلیس می‌تواند جنبه‌ های خاصی از قانون مالیات بر تنباکو، از جمله حق بازرسی اتوموبیل برای یافتن مواد دخانی قاچاق را پیاده کند. در حال حاضر پلیس برای انجام این کار به مجوز وزارت مالی نیاز دارد.

فرانس گلیناس منتقد بهداشت عضو حزب دموکراتیک جدید در این مورد گفت: «انتاریو تنها استانی است که در آن وزارت دارایی مسئول اجرای حمل و نقل سیگارهای قاچاق است؛ این رویه هیچ منطقی ندارد. زیرا همان طور که همه ما می دانیم پلیس در خط مقدم مبارزه با قاچاق قرار دارد و تجهیزات لازم برای این کار را نیز در اختیار دارد.

این تغییر به ظاهر کوچک باعث کاهش عرضه سیگار و محصولات دخانی قاچاق می شود. این یعنی اینکه فرزندان ما کمتر به سیگار دسترسی دارند، از این رو کمتر احتمال دارد آنها به نیکوتین معتاد شوند و عواقب ناخوشایند حاصل از اعتیاد در انتظار آنها باشد».

در ادامه گزارش ckdr آمده است:

ائتلاف ملی مبارزه با دخانیات قاچاق نیز از این لایحه حمایت می کند.

ریک بارنوم مدیر اجرایی این ائتلاف معتقد است که تجارت غیرقانونی سیگار یک مشکل بزرگ در سطح استان انتاریو است که روز به روز در حال رشد است، به عقیده او نادیده گرفتن این مشکل توسط دولت، باعث شکوفایی شده آن شده است و باید هر چه زودتر فکری به حال آن شود.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید