اخباراخبار کانادا

تقلای دریافت کنندگان مستمری معلولیت برای زندگی با هزار و صد و شصت و نه دلار در ماه

 

انتاریو- نرخ های ODSP یا برنامه حمایت از معلولین انتاریو، به یک موضوع اصلی کمپین های انتخاباتی تبدیل شده است و حامیان معلولین خواهان افزایش بودجه و برچیده شدن مقررات دست و پا گیر برای واجد شرایط بودن می باشند. 

آن جنسن، امیدوار بود حداقل استرس مالی را تجربه نکند. اما در حساب بانکی این زن 30 ساله، در پایان هر ماه کمی بیشتر از قیمت یک فنجان قهوه باقی می ماند. او در گفتگو با خبرنگار تورنتو استار از زندگی بخور و نمیر خود صحبت کرد؛ جنسن که در کیچنر زندگی می کند، یکی از دریافت کنندگان برنامه حمایت از معلولین انتاریو است، بر اساس این برنامه، مبلغ 1169 دلار در ماه به یک فرد بزرگسال مجرد پرداخت می شود. 

با توجه به اینکه میانگین درآمد سالانه در استان حدود 50 هزار دلار است، دریافت کنندگان ODSP با 14028 دلار در سال، زیر خط فقر زندگی می کنند. 

یادآور می شود که نرخ های ODSP آخرین بار در سال 2018 افزایش یافت  که با واقعیت ها، نرخ تورم و شرایط اقتصادی کنونی مطابقت ندارد؛ جنسن گفت: معلولیت، چیزی نیست که انتخاب کرده باشم. متاسفانه این واقعیت زندگی من است و باید بتوانم با مستمری ناچیز، زندگی ام را تامین کنم. 

نامبرده که از مشکل روحی رنج می برد، ماهانه معادل 1169 دلار مستمری دریافت می کند. دولت استان 672 دلار برای نیازهای اولیه و 497 دلار برای سرپناه می پردازد، در حالی که جنسن 550 دلار بابت اجاره یک اتاق؛ 40 دلار برای سیستم حمل و نقل عمومی، 200 دلار برای خوار و بار و 70 دلار هزینه تلفن می پردازد. او می گوید اگر در شرایط مالی اضطراری قرار بگیرد، اولین چیزی که از خریدش صرفنظر می کند، مواد غذایی است، زیرا نمی خواهد سرپناهش را از دست بدهد. 

جنسن می افزاید: همیشه استرس دارم. دو سال است که به یک درمانگر مراجعه نکرده ام، زیرا وسع پرداخت صورتحساب 150 دلاری برای هر جلسه مشاوره را ندارم. بدون این درمان ها، نمی توانم رویای خروج از سیستم ODSP را محقق کنم. 

به نظر می رسد رهبران احزاب سیاسی انتاریو، این معضل را در کانون توجه قرار داده اند در حالی که آنها وعده اصلاح و تغییر سیستم را داده اند، بسیاری از دریافت کنندگان مستمری معتقدند مشکلات آنها همچنان نادیده گرفته شده و خواهند شد. 

سازمان خیریه Feed Ontario، خاطرنشان کرد که دو نفر از هر سه بازدیدکننده بانک غذا، دریافت کنندگان مستمری معلولیت یا مزایای Ontario Works هستند. دست اندرکاران این سازمان، حداقل مستمری ماهانه 2000 دلاری را برای دریافت کنندگان ODSP و OW توصیه می کنند.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید