اخباراخبار کانادا

تغییر نحوه بازپرداخت وام های دانشجویی در کانادا

اتاوا- دولت فدرال تغییراتی را در نحوه تسویه وام های دانشجویی اعمال کرده تا بیش از 180 هزار فارغ التحصیل از تخفیف قابل توجه برخوردار شده و یا اصولا ملزم به بازپرداخت نباشند. 

بر اساس اطلاعیه جدید دولت فدرال، از اول نوامبر، آستانه درآمد تعیین شده برای پرداخت وام های دانشجویی و کارآموزی کانادا از 25 هزار دلار به 40 هزار دلار افزایش می یابد. بدان معنا که وام گیرندگانی که کمتر از 40 هزار دلار درآمد دارند، تا زمانی که درآمدشان به حداقل 40 هزار دلار برسد، مجبور به بازپرداخت وام های دانشجویی نخواهند بود. پیش از این فارغ التحصیلان پس از رسیدن دستمزد سالانه به حداقل 25 هزار دلار، تسویه وام های دانشجویی را آغاز می کردند.

دولت آستانه درآمد را بر مبنای تورم سالانه تعیین می کند. خبر خوب برای کسانی که باید وام خود را بپردازند، اینکه: سقف پرداخت ماهانه از 20 درصد درآمد خانوار به 10 درصد کاهش می یابد. 

دولت های نووا اسکوشیا، مانیتوبا، نیوفاندلند و لابرادور، نیوبرانزویک و ساسکاچوان تغییرات مشابه را اعمال خواهند کرد. وضعیت برای فارغ التحصیلان و وام گیرندگان در کبک، مناطق شمال غرب و نوناوت متفاوت خواهد بود، زیرا این مناطق برنامه مستقل خود را دارند، متوسط ​​بدهی دانشجویان در کانادا کمی بیش از 28 هزار دلار است و بازپرداخت آن به طور متوسط ​​بیش از 10 سال طول می کشد.

آیا ممکن است وام دانشجویی بطور کامل بخشیده شود؟ پاسخ این سوال در اکثر موارد نه می باشد، مگر اینکه اعلام ورشکستگی کنید. با این حال استثناهایی وجود دارد. این شامل فارغ التحصیلان رشته های واجد شرایط پزشکی نیز می باشد.

کسانی که با پرداخت وام های دانشجویی مشکل دارند، گزینه های مختلف از جمله کاهش اقساط ماهانه را دارند؛ توجه داشته باشید که عدم پرداخت می تواند بر امتیاز اعتباری شما تاثیر بگذارد، اگر بیش از نه ماه یا بیشتر پرداخت را انجام ندهید، بخش فدرال وام شما توسط CRA یا اداره مالیات برداشت می شود. 

 

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید