مقالاتمقالات اجتماعی

تغییر عجیب ظاهر ملکه دندان مصنوعی تیک تاک!

 

زنی که به ملکه دندان مصنوعی معروف است، با گذاشتن دندان ‌های مصنوعی و تغییر ظاهر خود، طرفدارانش را در فضای مجازی شگفت زده کرده است.

جسیکا ویلر 38 ساله اهل تگزاس به دلیل مشکلات بهداشتی مجبور شد بیشتر دندان های خود را بکشد.

او پس از از دست دادن دندان هایش مجبور شد از پروتزهای مصنوعی استفاده کند. با این وجود او در این مدت اجازه نداده که تغییر ظاهرش باعث سرخوردگی و ناامیدی اش شود.

جسیکا که اکنون به ملکه پروتز معروف است، توانسته از این فرصت به نفع خود استفاده کند و با به نمایش گذاشتن دگرگونی چشمگیر ظاهر خود پس از گذاشتن دندان‌ های مصنوعی، ویدیوهای خود را در فضای تیک تاک وایرال کند.

جسیکا در اصل به دلیل محدودیت غذایی، اکثر دندان ‌های خود را از دست داده است.

او در این باره گفت: «من نمی توانم لبنیات مصرف کنم. این امر باعث کمبود کلسیم و B12 در بدن من شده است. من با کمبود شدید ویتامین D دست و پنجه نرم کرده ام. مشکلی که بر جذب کلسیم تاثیر می گذارد. الان برای جبران، ویتامین‌ های زیادی مصرف می‌کنم.

از طرف دیگر علاوه بر مسایل بهداشتی، عوامل دیگری نیز در از دست دادن دندان‌ هایم نقش داشتند که به دلیل نگرانی ‌های ایمنی، ترجیح می‌ دهم که در مورد آنها صحبت نکنم».

جسیکا قبل از انتخاب پروتز تصمیم گرفت ایمپلنت ‌های دندانی را امتحان کند. اما بدنش به این روش واکنش منفی نشان داد و درد غیر قابل تحملی را بر او تحمیل کرد.

جسیکا علاوه بر مشکلات فوق، با اختلال مفصل گیجگاهی فکی نیز مبارزه می‌ کند. مشکلی که برداشتن دندان ‌هایش را به یک ضرورت دردناک تبدیل کرده است.

جسیکا در سال 2017 در حالی که در پنسیلوانیا زندگی می کرد و یک ازدواج ناموفق را پشت سر گذاشته بود، گامی شجاعانه برداشت و بیشتر دندان هایش را کشید.

او با به یادآوری آن دوران گفت: «من کاملا تحت فشار قرار گرفته بودم، همه دندان ‌های پایینم به جز شش دندان را کشیدم. در آن زمان خودم را پیرانا می ‌نامیدم و خواستار استفاده از دندان ‌های مصنوعی موقتی شدم. اما پزشکان به من گفتند که نمی ‌توانم فعلا از آنها استفاده کنم و بهبود فک و دندان ‌هایم در درجه اول اهمیت قرار دارد.

جسیکا شش ماه بعد سفری سخت را پشت سر گذاشت و تلاش کرد علاوه بر اعتماد به نفس، عشق واقعی خود را هم پیدا کند. 

او توضیح داد: «در طول شش ماه بعد تصمیم گرفتم ظاهر جدیدم را بپذیرم. با خودم گفتم که اگر کسی نمی ‌تواند در بدترین حالت مرا دوست داشته باشد، در بهترین حالت لیاقت من را ندارد».

سفر جسیکا با کشف تیک تاک، جالب و منحصر به فرد شد. او تصمیم گرفت تجربه خود از دندان‌ های مصنوعی را در تیک تاک منتشر کرده و با جهانیان به اشتراک بگذارد..

جسیکا به سرعت به خاطر شوخ طبعی اش توجه همه را به خود جلب کرد و به «ملکه دندان مصنوعی» ملقب شد.

جسیکا در مورد تجربیات خود گفت: «از همان روز اول در تیک تاک دهانم را نشان دادم، من این کار را در وهله اول برای کمک به بازماندگان خشونت های خانگی انجام دادم.

بلافاصله پس از آن در سال 2021 یک ویدیوی طنز منتشر کردم. از آن لحظه به بعد، نام «ملکه دندان مصنوعی» را پذیرفته ام و سعی می کنم با توسل به طنز در ویدیوهایم مردم را بخندانم.

هدف من این بود که تجربه پروتز را عادی کنم و از طریق خنده آن را به دیگران بقبولانم».

جسیکا همیشه عاشق سفر بوده و طبیعت آزادش به او کمک کرده تا راحت تر با طرفدارانش ارتباط برقرار کند و به آنها انگیزه بدهد.

هر چند که حضور جسیکا در رسانه ‌های اجتماعی برای او نشاط ‌بخش و الهام ‌بخش بوده است، اما در این مدت از قضاوت‌ های غلط مردم در امان نمانده است.

او افزود: «من احساس می‌کنم که مردم تمایل دارند نظر منفی بدهند یا تصور کنند که از دست دادن دندان تنها به دلیل مصرف مواد مخدر است.

این در حالی است که عواملی مانند مصرف الکل، داروهای روانپزشکی، خشکی دهان، رفلاکس اسید معده، بارداری، شیمی درمانی، کمبود ویتامین و حتی سوء استفاده نیز ممکن است باعث شوند فرد دندان های خود را از دست بدهد».

یکی از جذاب ترین جنبه های سفر جسیکا، تاثیر مثبت او بر فالوورهایش بوده است.

خیلی ها معتقدند که جسیکا  اعتماد به نفس، ایمان و انگیزه آنها را برای رسیدگی به مشکل دندان هایشان افزایش داده است و از نظر جسیکا این زیباترین بخش سفرش است!

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید