مقالاتمقالات اجتماعی

تغییر زندگی دردناک کودک اوکراینی با آثار هنری‌اش!

 

گاهی اوقات یک لحظه از زندگی یک فرد می تواند بر تمام طول زندگی او تاثیر بگذارد و آن را تحت الشعاع قرار دهد. این واقعیتی است که بنیاد تیم تبو (TTF) از تجربیات تلخ زندگی کسانی که به آنها کمک می کند، یاد گرفته است. هدف این بنیاد تغییر زندگی آسیب‌پذیرترین جوامع در سراسر جهان است. این هدف تقریبا برای هر کسی در سراسر جهان ستودنی است. پس بیایید با هم نگاهی هر چند کوچک به تلاش های بنیاد TTF و تغییرات مثبتی که این بنیاد بانی آنها شده است، بیندازیم.

امروز می خواهم وادیم را به شما معرفی کنم. بنیاد TTF داستان زندگی او را اولین بار در یک مراسم در اوکراین شنید. این مراسم که توسط TTF برگزار می شود به افراد دارای معلولیت این شانس را می دهد که حداقل برای یک شب از زندگی لذت ببرند. وادیم نیز در این مراسم این شانس را پیدا کرد تا درباره مشکلات مختلفی که در زندگی اش با آنها روبرو بوده، صحبت کند.

وادیم در اوکراین زندگی کرده و بزرگ شده است. او هرگز زندگی در یک خانه امن و باثبات را تجربه نکرده است. پدر و مادرش الکلی بودند و اغلب او را کتک می زدند. گاهی اوقات حتی او را به زور در یک بشکه شراب فرو می کردند و فقط یک سوراخ در بالای بشکه باقی می گذاشتند تا بتواند نفس بکشد.

وادیم در 9 سالگی به پرورشگاه منتقل شد. اما زندگی او مانند بسیاری از بچه های دیگری که به پرورشگاه انتقال می یابند، بدتر از قبل شد. او در اینجا نه تنها مورد آزار و اذیت قرار گرفت، بلکه سکونت در طبقه سوم باعث شد که نتواند به راحتی به طبقه پایین برود.

همین امر باعث شد که وادیم این پله ها را سینه خیز طی کند. اتفاقی که هم از نظر جسمی و هم از نظر عاطفی بر روی او تاثیر منفی گذاشت. در ضمن این موضوع باعث شده بود که او اغلب دیر به میز غذا برسد. به همین دلیل حتی اگر در موعد مقرر به میز غذا می رسید، باز هم نمی توانست یک شکم سیر غذا بخورد؛ چون بچه های دیگر سهم غذای او را می دزدیدند و فرار می کردند.

بالاخره زندگی روی خوش خود را به وادیم نشان داد. چون بازدید چند نفر خاص از یتیم خانه باعث شد که دیدگاه وادیم نسبت به زندگی تغییر کند. وادیم می گوید که آنها همه چیز را در مورد عیسی مسیح به او گفتند. این صحبت ها به این نوجوان 14 ساله کمک کرد تا ایمان خود را پیدا کند و به زندگی امیدوار شود.

این روزها وادیم یک پدر خوب برای فرزندانش است و زندگی او با آن سال ها، زمین تا آسمان تفاوت پیدا کرده است. وادیم در طول سال ها توانست استعداد خود در زمینه هنر را کشف کند. داستان زندگی وادیم باعث شد که بنیاد TTF از او بخواهد تا با خلق یک اثر هنری، تغییرات به وجود آمده در زندگی خود و سفرش از تاریکی به سمت نور و روشنایی را به تصویر بکشد.

نتیجه، یک نقاشی بسیار شگفت انگیز است که وادیم را سوار بر ویلچر در حال دور شدن از خانه قدیمی اش و بشکه شرابی که کابوس او بوده، نشان می دهد. مسیر جدید او یک جنگل زیبا مملوء از برگ های پاییزی و نور درخشان است که بیانگر امیدی است که عیسی مسیح در دل او ایجاد کرده است.

بنیاد TTF در صفحه فیس بوک خود درباره این اثر نوشت: «درک داستان زندگی او سخت است. درک اینکه مردم چه بر سر او آورده اند، سخت است. با این وجود ما بسیار سپاسگزار وادیم هستیم و می ‌توانیم او را برادر مسیح بنامیم، زیرا می ‌دانیم که او اکنون در نور زندگی می‌ کند.»

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید