اخباراخبار کانادا

تعطیلات ترودو در مونتانا بیش از مبلغ اعلام شده برای مالیات دهندگان هزینه داشت

به گزارش CBC تعطیلات آخر هفته عید پاک نخست وزیر ترودو در مونتانا برای مالیات دهندگان نزدیک به 250 هزار دلار هزینه داشت و این بسیار بیشتر از مبلغی است که به پارلمان گزارش شد. 

هزینه سفر 6 تا 10 اپریل 2023 بیش از 228 هزار و 839 دلار بود. این مبلغ شامل حقوق افسران RCMP  که وظیفه محافظت از نخست وزیر و خانواده را به عهده دارند و همچنین خدمه هواپیمای حامل نخست وزیر و دستیارانی که معمولا نخست وزیر را همراهی می کنند، نمی شود. 

هزینه واقعی بسیار بالاتر از رقمی است که دولت دو هفته پیش به مجلس گزارش کرد. دولت در پاسخ به سوال لوک برتولد، نماینده محافظه کار در مورد هزینه سفر گفت برای سفر خدمه نیروی هوایی و دستیاران 23 هزار و 846 دلار هزینه شد. 

این مبلغ بسیار کمتر از 204 هزار و 993 دلاری است که RCMP  بابت اضافه کاری، هتل و غذا طی سفر تفریحی ترودو، صرف کرده است. 

دولت همچنین اطلاعات کمی در مورد اینکه ترودو دقیقا کجا رفت و در آخر هفته طولانی‌ در مونتانا چه کرد، ارائه کرده است. دفتر ترودو از پاسخ دادن به سؤالات بیشتر در مورد این سفر، مانند محل اقامت او در مونتانا، اینکه آیا هزینه اقامت را شخصا پرداخت کرده یا چه کسانی او را همراهی کرده اند، خودداری کرده و همچنین علت عدم فاش کردن هزینه های RCMP  را توضیح نداده است. 

ترودو در گذشته نیز بر سر تعطیلات خانوادگی در خارج از کانادا، با مشکل روبرو شده است. برای مثال سفری که در کریسمس و سال نوی 2017-2016  به جزیره خصوصی آقاخان در باهاما انجام داد، 271 هزار دلار برای مالیات دهندگان هزینه داشت. ضمن اینکه کمیسیون اخلاقیات کانادا اعلام کرد او با قبول دعوت قوانین اخلاقی دولت را نقض کرده بود. 

سفر 26 دسامبر تا 4 ژانویه امسال به ملک خصوصی پیتر گرین در جامائیکا (دوست دیرینه خانواده ترودو که به بنیاد ترودو نیز کمک مالی می کند) نیز حداقل 162 هزار دلار برای مالیات دهندگان هزینه داشت.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید