اخباراخبار کانادا

تعداد دوربین های کنترل سرعت در خیابان های تورنتو به زودی دو برابر می شود

به گزارش ایران جوان و به نقل از cp24 شورای شهر تورنتو به اتفاق آرا طرحی را برای دو برابر کردن تعداد دوربین‌ های کنترل سرعت در خیابان‌ های شهر تصویب کرد.

جنیفر مک ‌کلوی معاون شهردار این هفته طرحی را برای افزایش تعداد دوربین ‌های کنترل سرعت تورنتو از 75 به 150 دستگاه، مطرح کرد.

این اقدام تنها چند هفته پس از آن صورت می گیرد که 25 دوربین سرعت جدید که قبلا توسط شهردار سابق جان توری وعده داده شده بود، شروع به کار کردند.

اولین بار در جولای 2020 تعداد 50 دوربین کنترل سرعت در سطح شهر تورنتو شروع به کار کردند.

بودجه سال 2023 نشان می دهد که شهرداری قصد امسال بیش از سابق بر روی ایمنی خیابان های تورنتو سرمایه گذاری می کند؛ تعیین بودجه 72.8 میلیون دلاری برای این کار گویای همه چیز است. 13.9 میلیون دلار از این بودجه برای نصب و راه اندازی دوربین های کنترل سرعت و چراغ های قرمز در نظر گرفته شده است.

مک ‌کلوی در بیانیه ‌ای مطبوعاتی گفت: «دوربین ‌های کنترل سرعت جز بهترین ابزارها برای ایمن کردن خیابان ها برای همه ساکنان شهر هستند».

در ادامه گزارش cp24 آمده است:

دوربین‌ های کنترل سرعت در تورنتو با بازخوردهای ضد و نقیض شهروندان مواجه شده اند، زیرا برخی از آنها معتقدند که این دوربین ها مشابه یکدیگر کار نمی کنند. به عنوان مثال یک دوربین در پارک ساید درایو که درست در جنوب خیابان آلگون کیون نصب شده است، 10 درصد از کل جریمه های سرعت تورنتو در نیمه دوم سال 2022 را به تنهایی صادر کرده است.

ابزارهای کنترل ترافیک در تورنتو سالانه حدود 50 هزار دلار هزینه راه اندازی و نگهداری دارند، البته بدون در نظر گرفتن هزینه های عملیاتی خدمات حمل و نقل و خدمات حقوقی.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید