اخباراخبار کانادا

تصمیم دولت انتاریو برای توسعه محدوده های مختص ورزش سگ ها

 

به گزارش ایران جوان و به نقل از torontosun دولت استانی انتاریو قصد دارد محدوده های مختص ورزش و آموزش سگ ها را گسترش دهد. در این مناطق محصور سگ ها شکار کایوت ها، روباه ها و خرگوش های اسیر را یاد می گیرند.

به گفته شکارچیان تقاضا برای ورزش یا به عبارتی آموزش سگ به شدت افزایش یافته است. در حالی که حامیان حیوانات آن را عملی بی رحمانه برای طعمه های اسیر می نامند.

وزیر منابع طبیعی و جنگلداری استان گفت که دولت می خواهد برای جلوگیری از اقدامات غیرقانونی در این زمینه، امکانات بیشتری را برای شکار فراهم کند.

گریدون اسمیت در مصاحبه ای گفت: «امکانات موجود در این زمینه روز به روز کمتر و کمتر می شوند و این نشان می دهد که باید کاری انجام دهیم.

در غیر این صورت صاحبان سگ ها به زمین های خصوصی یا ممنوع دولتی روی می آورند، به همین دلیل ممکن است مشکلات متعددی در این زمینه به وجود بیاید».

.

 

در ادامه گزارش torontosun آمده است:

دولت محافظه کار مترقی مایک هریس نخست وزیر وقت انتاریو در سال  1997با توقف صدور مجوز محدوده های آموزش و ورزش سگ در استان، کم کم زمینه برچیده شدن این محدوده ها را فراهم کرد؛ او حتی فروش یا انتقال این مجوزها را نیز غیرقانونی اعلام کرد.

در آن زمان بیش از 60 محدوده از این نوع در سراسر انتاریو وجود داشت. همه این محدوده ها باید در املاک خصوصی تاسیس شوند و باید کاملا محصور باشند. اما اکنون تنها 24 مورد از آنها باقی مانده است.

براساس تغییرات جدید، مجوزهای جدید احداث این محدوده ها پس از یک دوره درخواست 90 روزه به افراد واجد شرایط اعطا می شوند و از طرفی مالکان می توانند در صورت تمایل، مجوز خود را به افراد دیگر انتقال دهند.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید